Marcin, aparat korekcyjny na haluksy, 1 zestaw

akcesoria, wyrób medyczny, haluksy

To jest wyrób medyczny. Stosuj go zgodnie z instrukcją użycia lub etykietą.

41,39 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Producent

NEURON s.c.
Grochowska 114
04-301 Warszawa

Opis

Marcin, aparat korekcyjny na haluksy, na noc, 1 zestaw.

 • Wyrób medyczny,
 • Aparat korygujący haluksy (paluch koślawy) Marcin pomaga zapobiegać i łagodzić tę dolegliwość stóp. Używanie aparatu nie jest kłopotliwe i wykazuje dużą skuteczność  w leczeniu i zapobieganiu haluksom poprzez utrzymywanie palca w skorygowanej pozycji. Aparat korekcyjny Marcin pomaga w łagodzeniu bólu i zatrzymaniu rozwoju wady. Może być używany w trakcie snu jak i wypoczynku. Nie należy w nim chodzić. Aparat ten, w przeciwieństwie do aparatów, w których można chodzić, umożliwia silniejsze odwodzenie palucha, przez co jego skuteczność jest znacznie większa.

Zawartość opakowania

 • Aparat na prawą stopę  - 1 szt.
 • Aparat na lewą stopę – 1 szt.
 • Gumowy ekspander do ćwiczeń – 1 szt.
 • Instrukcję użytkowania z zestawem ćwiczeń.

Działanie

Wyrób medyczny Marcin pomaga zapobiegać powstaniu palucha koślawego (haluksom) oraz koryguje już istniejące haluksy. Działa na zasadzie utrzymywania palucha czyli dużego palca stopy, w pozycji odwiedzionej. Ze względu na specyficzną budowę aparatu, nie należy w nim chodzić, a jedynie używać w czasie snu lub odpoczynku.

Wskazania

Wyrób medyczny Marcin jest polecany osobom, u których występuje paluch koślawy, czyli haluksy.

Sposób użycia wyrobu medycznego

 • Użytkowanie aparatu korekcyjnego na haluksy Marcin należy rozpocząć od jednej godziny w ciągu dnia, stopniowo wydłużając czas noszenia. Skuteczność i siła korekcyjna aparatu zależy od siły naciągnięcia rzepu – zaleca się więc stopniowe jej zwiększanie.
 • Uwaga: Dla zwiększenia skuteczności działania aparatu Marcin polecamy aparat korekcyjny na dzień Marcin II lub Marcin II LUX. Są to aparaty w postaci klinów międzypalcowych, używane w trakcie chodzenia.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

 • Wyrobu medycznego Marcin nie należy stosować bezpośrednio na zranienia, otarcia i obrzęki;
 • Zaleca się konsultacje lekarskie w przypadku cukrzycy, zaburzeń krążenia i chorób stóp.

Uwagi

Do aparatu Marcin dołączono również bezpłatny dodatek: EKSPANDER, czyli specjalnie zaprojektowaną gumę do ćwiczeń. Jest to unikatowe rozwiązanie, które znajdziesz tylko w aparatach Marcin! Głównym zadaniem EKSPANDERA jest:

 • Zwiększenie skuteczności aparatów korekcyjnych Marcin - a więc jeszcze lepsza walka z haluksami!
 • Odbudowa prawidłowej struktury mięśni.
 • Poprawienie ruchomości dużego palca stopy.

Cechy produktu

Polecane artykuły
 • Obecnie wiele mówi się o zabiegach chirurgicznych i ortopedycznych stanowiących podstawę procesu leczenia. Niewątpliwie jedną z takich procedur jest osteotomia, możliwa do wykonania w niemal każdym wieku. Przynosi ona pozytywne rezultaty, a przeprowadzona przez fachowców może mocno zmienić życie chorego człowieka. Istnieje bardzo wiele rodzajów tego zabiegu, jak np. osteotomia Fulkersona, Akina, SCARF, metodą Chevrona, sposobem Ganza, klinowa czy korekcyjna.

 • Haluksy, inaczej paluch koślawy, to schorzenie, którego objawem jest deformacja stopy polegająca na znacznym odchyleniu palucha na zewnątrz oraz jednoczesnym odchyleniu I kości śródstopia w kierunku wewnętrznej krawędzi stopy. Haluksy to nie tylko defekt kosmetyczny, ale również problem zdrowotny. Haluksy mogą powodować silny ból, ograniczenie ruchomości palców stopy, mogą się również przyczyniać do powstawania zmian zwyrodnieniowych w obrębie innych stawów kończyn dolnych. Jak leczy się haluksy?

 • Operację haluksa przeprowadza się, gdy zachowawcze metody leczenia palucha koślawego nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, a choremu nieustannie towarzyszą ból stopy oraz opuchlizna. Zabieg chirurgicznej korekcji haluksów polega na usunięciu części pierwszej kości śródstopia oraz  na poluzowaniu więzadeł i skróceniu torebki stawowej. Dowiedz się, jak przebiegają operacja haluksa i rekonwalescencja po zabiegu.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij