Owoc jałowca, zioło pojedyncze, (Kawon), 50 g
2.99 zł

Owoc jałowca, zioło pojedyncze, (Kawon), 50 g

Owoc jałowca, zioło pojedyncze, (Kawon), 50 g
Ostatnia cena produktu
2.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Owoc jałowca - zioła do zaparzania.

Skład

Juniperi fructus 100%.

Dawkowanie

Doustnie w postaci naparu. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1/2 łyżki (ok. 2,5 g) rozdrobnionych owoców jałowca zalać 3/4 szklanki (150 ml) wrzącej wody, naparzać pod przykryciem przez 30 minut, przecedzić. Pić 1-2 razy dziennie.
Zaleca się stosowanie surowca nie dłużej niż 2 tygodnie.
 

Działanie

Działa łagodnie moczopędnie. Pobudza wydzielanie soków trawiennych.

Wskazania

Wspomagająco jako łagodny środek moczopędny oraz pomocniczo w dolegliwościach trawiennych jako środek pobudzający wydzielanie soków trawiennych.


Przeciwwskazania

Stany zapalne nerek, jelit, wyrostka robaczkowego, choroba wrzodowa, stany pooperacyjne przewodu pokarmowego i dróg żółciowych, marskość wątroby.
Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

Działania niepożądane

Przy długotrwałym stosowaniu lub przedawkowaniu mogą wystąpić uszkodzenia nerek.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie stosować  w okresie ciąży i karmienia.
U chorych na cukrzycę owoc jałowca może wpływać na poziom glukozy.
Nie przekraczać zalecanych dawek, większe dawki mogą działać drażniąco na miąższ nerek i wywoływać stany zapalne.
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, w temperaturze do 25oC. Chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 903 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik

Jałowiec pospolity - Juniperus communis - zastosowanie i działanie

Surowce:

owoce jałowca , szyszkojagody (Juniperi fructus) dziegieć jałowcowy (Juniperi pix) olejek jałowcowy (Juniperi oleum)

Działanie lecznicze:

drażniące poprawia trawienie odkaża drogi moczowe moczopędne

Zdjęcia:

Encyklopedia ziół - Jałowiec pospolity / Juniperus communis Encyklopedia ziół - Jałowiec pospolity / Juniperus communis Encyklopedia ziół - Jałowiec pospolity / Juniperus communis

Zastosowanie lecznicze:

Wewnętrznie: Jako środek moczopędny w leczeniu: zaburzeń oddawania moczu, obrzęków pochodzenia nerkowego i/lub sercowego. Wspomagająco w kamicy moczowej, w niewydolności wątroby i niedostatecznym wytwarzaniu żółci, zastoju w drogach żółciowych i związanych z tym zaburzeniach trawiennych. Stosowany w małych dawkach poprawia apetyt, zapobiega wzdęciom oraz poprawia trawienie. Zewnętrznie: Olejek jałowcowy łagodzi dolegliwości reumatyczne, nerwobóle, bóle na tle gośćcowym. Kąpiele z dodatkiem jałowca działają relaksująco, łagodzą bóle mięśni i ścięgien.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w ostrych stanach zapalnych dróg moczowych i niewydolności nerek.

Możliwe skutki uboczne:

Stosowany długotrwale (powyżej 6 tygodnie) lub w dużych dawkach może prowadzić do zaburzeń pracy nerek (trudności w oddawaniu moczu, białkomocz i bóle nerek). Zewnętrznie stosowany olejek może spowodować zapalenie skóry z obrzmieniem i bolesnością.

Ostrzeżenia:

W okresie karmienia piersią stosować po uprzedniej konsultacji z lekarzem. Jałowca nie powinny stosować kobiety w ciąży. Przed zastosowaniem należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta, chronić od światła i wilgoci oraz wpływu obcych zapachów.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus