Kwiat rumianku, zioło pojedyncze, Kawon, 50 g
2.99 zł

Kwiat rumianku, zioło pojedyncze, Kawon, 50 g

Kwiat rumianku, zioło pojedyncze, Kawon, 50 g
Ostatnia cena produktu
2.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Koszyczek rumianku - Chamomillae anthodium - stosuje się jako środek przeciwskurczowy i przeciwzapalny w dolegliwościach żołądkowo jelitowych.

Skład

100 g produktu zawiera 100 g koszyczków rumianku.

Dawkowanie

Doustnie: 2 łyżki (3,0 g) kwaiatów zalać 3/4 szklanki (150 ml) wrzącej wody, naparzać 5 minut. Pić po 3/4 szklanki świeżo przygotowanego naparu 3-4 razy.

Zewnętrznie do okładow i przemywań stosować 3-10% napar (tj. napar przygotowany w proporcji: 2-6 łyżek na 1/2 szklanki (100 ml) wrzącej wody)

Wskazania

Doustnie: napar stosuje się jako środek przeciwskurczowy i przeciwzapalny w dolegliwościach żołądkowo jelitowych, takich jak: łagodne stany skurczowe, wzdęcia, odbijanie.

Zewnętrznie: jako środek przeciwzapalny w łagodnych stanach zapalnych skóry i błon śluzowych do płukania jamy ustnej i gardła, do okładów na skórę, także do przemywań okolic odbytu.

Przeciwwskazania

Nie stosować u osób uczulonych na rumianek lub inne rośliny z rodziny złożonych.

Działania niepożądane

Reakcje nawrażliwości na rumianek są bardzo rzadkie. Opisano pojedyncze ciężkie reakcje alergiczne po podaniu doustnym.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

W okresie ciaży i karmienia piersią przed podaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 901 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus