Hasceral, (100 mg + 50 mg)/g, maść, 50 g (tuba)
13.49 zł

Hasceral, (100 mg + 50 mg)/g, maść, 50 g (tuba)

Hasceral, (100 mg + 50 mg)/g, maść, 50 g (tuba)
13.49 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat polecany w chorobach przebiegających z zaburzeniami rogowacenia naskórk.

Skład

1 g maści zawiera:
mocznik 100 mg oraz kwas salicylowy 50 mg i substancje pomocnicze: polisorbat 40, sorbitanu trójoleinian, Simulsol 165, glicerol, wazelina biała.

Dawkowanie

 Lek Hasceral należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem.
Do stosowania na skórę.
Maść wcierać w zmienione chorobowo miejsca na skórze 1 do 2 razy na dobę. Stosować przez kilka lub kilkanaście dni, przy dłuższym stosowaniu wprowadzić przerwy. Lek zmywa się pod wpływem ciepłej wody, dlatego po umyciu należy ponownie nałożyć maść. W przypadku wrażenia, że działanie leku Hasceral jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Działanie

Hasceral, maść zawiera 10% mocznika i 5% kwasu salicylowego. 10% mocznik wywołuje efekt keratolityczny, co prowadzi do złuszczania warstwy rogowej naskórka. Wpływa również na rozmiękczanie nadmiernie zrogowaciałych warstw naskórka, a także odnawia płaszcz ochronny skóry, co w znaczącym stopniu ogranicza zwrotną utratę wody przez powłoki skórne. Kwas salicylowy w stężeniu 5 % wywołuje złuszczanie komórek naskórka. Efekt jego działania jest dwukierunkowy. Polega na redukowaniu przylegania komórek przez rozpuszczanie substancji międzykomórkowej oraz na zmniejszeniu pH w warstwie rogowej, co sprzyja nawodnieniu i zmiękczeniu naskórka. W efekcie dochodzi do utraty spójności między komórkami, ich oddzielania się i złuszczania.
Kwas salicylowy i mocznik poprzez zmianę pH na powierzchni skóry działają również przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo.

Wskazania

Wskazaniami do stosowania leku Hasceral są choroby przebiegające z zaburzeniem rogowacenia naskórka takie jak rybia łuska, łuszczyca, łupież czerwony mieszkowy, nadmierne rogowacenie dłoni i stóp, rogowacenie mieszkowe, ponadto alergiczny i niealergiczny wyprysk dłoni, neurodermit, atopowe zapalenie skóry oraz stany nadmiernego wysuszenia skóry o różnej etiologii.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Hasceral, jeśli występuje nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek Hasceral może powodować działania niepożądane.
Zastosowanie leku zgodnie z opisanym dawkowaniem i wskazaniami nie wiąże się z istotnym ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych. Niekiedy może dojść do miejscowego podrażnienia skóry.
U niektórych osób w czasie stosowania leku Hasceral mogą wystąpić inne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, niewymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze poniżej 25oC.

Ciąża i karmienie piersią

Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.
Z uwagi na wchłanianie przez skórę, preparaty zawierające kwas salicylowy nie powinny być stosowane na duże powierzchnie skóry u kobiet w ciąży.
Z uwagi na wchłanianie przez skórę, preparaty zawierające kwas salicylowy nie powinny być stosowane na duże powierzchnie skóry u kobiet karmiących piersią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Rodzaj skóry
Problem
Działanie/właściwości
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Hasceral - Acidum salicylicum, Urea - zastosowanie i działanie

Skład:

kwas salicylowy mocznik

Postać:

maść

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie :

złuszczające keratolityczne

Wskazania:

Choroby przebiegające z zaburzeniem rogowacenia - nadmierne rogowacenie skóry stóp i dłoni, łuszczyca, rogowacenie mieszkowe, łupież mieszkowy, rybia łuska. Ponadto alergiczny i niealergiczny wyprysk dłoni.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Maść wcierać w zmienione chorobowo miejsce na skórze 1-2 razy dziennie. W przypadku leczenia skóry rąk - nacierać je po każdym umyciu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na salicylany. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.