Zestaw DOZ Ibuprofen Forte + Paracetamol, tabletki

zestaw, ibuprofen, paracetamol, tabletka, ból, gorączka, grypa, menstruacja, przeziębienie

Produkt usunięty z oferty doz.pl

Szczegóły zestawu

1. Ibuprofen Forte DOZ, 400 mg, tabletki powlekane, 60 szt.

zestaw, ibuprofen, paracetamol, tabletka, ból, gorączka, grypa, menstruacja, przeziębienie

1 szt.

2. Paracetamol DOZ, 500 mg, tabletki, 60 szt.

zestaw, ibuprofen, paracetamol, tabletka, ból, gorączka, grypa, menstruacja, przeziębienie

1 szt.

O produkcie

Producent

DOZ S.A.
Al. Jerozolimskie 134
02-352 Warszawa
sekretariat@doz.pl

Opis

Zestaw DOZ Ibuprofen Forte + Paracetamol, tabletki

Ibuprofen Forte DOZ to produkt leczniczy należący do grupy NLPZ - wykazuje on działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Ibuprofen Forte DOZ może być stosowany w bólu różnego pochodzenia - od bólu głowy i migrenę, przez bóle stawowe i kostne, a także te towarzyszące przeziębieniu i grypie oraz w gorączce.

Paracetamol DOZ to lek w postaci dzielonych tabletek o działaniu przeciwbólowym oraz przeciwgorączkowym. Produkt leczniczy stosuje się w bólach różnego pochodzenia, jak na przykład: bóle głowy, gardła, zębów, migreny, bólów kostnych, stawowych i mięśniowych, czy bolesnego miesiączkowania. Paracetamol DOZ jest wskazany również jako środek łagodzący objawy przeziębienia czy stanach grypopochodnych. Produkt leczniczy można stosować u osób dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 6 lat.

Skład

Ibuprofen Forte DOZ:

Substancją czynną leku jest: ibuprofen (Ibuprofenum).

1 tabletka powlekana zawiera 400 mg ibuprofenu.

Substancje pomocnicze: powidon, skrobia żelowana kukurydziana, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian; otoczka: Aqua Polish P white 010.28 (hypromeloza, makrogol, talk, tytanu dwutlenek (E 171)).

Paracetamol DOZ:

Substancją czynną leku jest paracetamol (Paracetamolum).

1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu.

Substancje pomocnicze: powidon K29-32, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Dawkowanie

Te leki należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Paracetamol i ibuprofen należy stosować naprzemiennie w odstępach 4 godzinnych - raz paracetamol, raz ibuprofen.

Ibuprofen Forte DOZ:

  • Ibuprofen Forte DOZ stosuje się doustnie.
  • Lek przeznaczony jest do krótkotrwałego stosowania.

Młodzież powyżej 12 lat, osoby dorosłe: 1 tabletka (400 mg). W razie potrzeby dawkę można powtórzyć po 4 godzinach (jednak nie szybciej). Maksymalna dawka dobowa Ibuprofen Forte DOZ wynosi 3 tabletki (1200 mg).

  • Nie ma konieczności zmiany dawkowania u osób w podeszłym wieku.
  • Tabletki powlekane stosuje się po posiłku z odpowiednią ilością wody.
  • Produktu leczniczego nie należy stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Paracetamol DOZ:

  • Lek podaje się doustnie.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 2 tabletki, w razie konieczności dawkę można powtarzać co 4 godziny, do 4 razy na dobę.
Maksymalna dawka dobowa paracetamolu wynosi 4 g (8 tabletek).

Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: od pół do 1 tabletki, w razie konieczności dawkę można powtarzać co 4 godziny, do 4 razy na dobę.
Nie wolno przekraczać dawki 4 tabletek w ciągu doby.

  • Bez konsultacji z lekarzem leku nie należy stosować dłużej niż przez 3 dni.
  • Ze względu na możliwość przedawkowania paracetamolu, nie należy zażywać równocześnie innych leków zawierających paracetamol.

Działanie

Ibuprofen Forte DOZ zawiera substancję czynną należącą do grupy leków NLPZ - niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Ibuprofen wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Lek ten łagodzi dolegliwości bólowe, obniża gorączkę.

Paracetamol DOZ działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.

Wskazania

Lek Ibuprofen Forte DOZ stosowany jest w leczeniu:

  • bólu różnego pochodzenia o nasileniu małym do umiarkowanego: bólu głowy, migreny, bólu zębów, bólu napięciowego, bólów mięśniowych, stawowych i kostnych, bólów towarzyszących grypie i przeziębieniu, nerwobóli.
  • gorączki różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).
  • bolesnego miesiączkowania.

Paracetamol DOZ jest stosowany w leczeniu:

  • bólach różnego pochodzenia (ból głowy, ból zębów, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bolesne miesiączkowanie, ból po zabiegu chirurgicznym lub stomatologicznym),
  • objawowego przeziębienia i grypy.

Przeciwwskazania

Szczegółowe informacje znajdują się w kartach produktów powyżej. 

Działania niepożądane

Szczegółowe informacje znajdują się w kartach produktów powyżej. 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Szczegółowe informacje znajdują się w kartach produktów powyżej. 

Stosowanie innych leków

Szczegółowe informacje znajdują się w kartach produktów powyżej.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Szczegółowe informacje znajdują się w kartach produktów powyżej. 

Ciąża i karmienie piersią

Szczegółowe informacje znajdują się w kartach produktów powyżej. 

Wpływ na badania laboratoryjne

Szczegółowe informacje znajdują się w kartach produktów powyżej. 

Wpływ na płodność

Szczegółowe informacje znajdują się w kartach produktów powyżej. 

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Szczegółowe informacje znajdują się w kartach produktów powyżej. 

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Szczegółowe informacje znajdują się w kartach produktów powyżej. 

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl