Microlife BP W90, ciśnieniomierz automatyczny nadgarstkowy

sprzęt medyczny, wyrób medyczny, nadciśnienie, niskie ciśnienie

To jest wyrób medyczny. Stosuj go zgodnie z instrukcją użycia lub etykietą.

119,99 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty MICROLIFE

Producent

MICROLIFE
Biesiadna 7
Rzeszów

Opis

Microlife BP W90, ciśnieniomierz automatyczny nadgarstkowy – urządzenie medyczne proste w użyciu, dokładne, przeznaczone do monitorowania ciśnienia krwi w domu i wykonywania pomiarów na nadgarstku. Opracowane we współpracy z lekarzami. Dokładność pomiarowa została oceniona na bardzo wysoką w testach klinicznych.

Zawartość opakowania

Microlife BP W90 ciśnieniomierz automatyczny nadgarstkowy, pudełko do przechowywania, baterie alkaliczne 2xAAA i pamiętnik BP.

Przeznaczenie produktu

Produkt przeznaczony do samokontroli ciśnienia krwi i pulsu, wykonywanej w warunkach domowych.

Charakterystyka produktu

Ciśnieniomierz automatyczny nadgarstkowy, Microlife BP W90, niezawodne urządzenie medyczne do wykonywania pomiarów na nadgarstku. Wyposażony został w funkcję wykrywania nieregularnej pracy serca. Posiada możliwość ustawienia alarmu przypominającego o pomiarze, daty i godziny oraz opcję przechowywania 99 ostatnich odczytów. Do obsługi wystarczy jedno naciśnięcie przycisku. Może być obsługiwany przez 2 użytkowników.

Dane techniczne:

Model: BP W90

Wymiary: 68 x 68 x 70 mm

Waga: 140g (wraz z bateriami)

Źródło napięcia: 4 x 1.5 V bateria alkaliczna; rozmiar AAA lub zasilacz sieciowy DC 6V, 600 mA

Zakres pomiaru:  20-280 mmHg (ciśnienie krwi), 40-200 uderzeń na minutę (puls)

Sposób użycia wyrobu medycznego

Należy postępować zgodnie z dołączoną instrukcją. Pomiar należy wykonywać zawsze na tej samej ręce i o tej samej porze dnia. Przed badaniem należy unikać nadmiernej aktywności fizycznej, palenia tytoniu i spożywania pokarmów. Usiądź i zrelaksuj się przez 5 minut. Zdejmij odzież i biżuterię, która mogłaby uciskać ramię. Załóż mankiet, tak aby jego dolna krawędź znajdowała się około 1-2 cm nad zgięciem łokcia, a znacznik arterii znajdował się po wewnętrznej stronie stawu łokciowego. Nie ściskaj mankietu zbyt mocno. Usiądź wygodnie, wyprostuj plecy, podeprzyj rękę na stole, tak aby mankiet znajdował się na wysokości serca. Stopy postaw płasko na podłodze, nie krzyżuj nóg. Włącz urządzenie za pomocą przycisku ON/OFF,  nie wykonuj żadnych ruchów, nie rozmawiaj. Po zakończeniu pomiaru odczytaj wynik na wyświetlaczu. Wyłącz urządzenie. 

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Na podstawie uzyskanych wyników nie należy zmieniać dawek leków ani podejmować prób samodiagnozy i samoleczenia. Wszelkie zmiany mogą zostać wprowadzone jedynie po konsultacji z lekarzem. Osoby cierpiące na arytmię serca powinny skonsultować się z lekarzem przed użyciem urządzenia. Urządzenie nie nadaje się do kontroli częstotliwości pracy zastawek. Nie używać w pobliżu silnych pół elektromagnetycznych (emitowanych np. przez telefony komórkowe, kuchenki mikrofalowe). Nie używać jeśli istnieją obawy, że urządzenie jest uszkodzone. 

Uwagi i środki ostrożności

Przed zastosowaniem produktu należy zapoznać się z treścią instrukcji użycia wyrobu. Stale wysokie ciśnienie krwi zagraża zdrowiu i wymaga leczenia. Pomiędzy kolejnymi pomiarami należy zachować minimum 15 sekund przerwy. Chronić przed wilgocią, wodą, wstrząsami, upadkiem, zanieczyszczeniami, kurzem, bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, upałem oraz zimnem. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Należy sprawdzać dokładność pomiarową urządzenia co 2 lata lub jeśli było ono poddane wstrząsom mechanicznym. 

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij