Refundowany

Bisoratio 10, tabletki, 10 mg, 30 szt

tabletka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

11,84 zł
11,84 zł
0,00 zł
0,00 zł
3,20 zł
Cena zależna od przysługującej odpłatności.
Jak wybrać odpłatność info

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
11,84 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 943 aptekach .

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
 • ODBIÓR W APTECE
  Odbiór w aptece

  Sprawdź lokalizację

 • WYSYŁKA KURIEREM
  Kurier DHL
  Kurier PHARMALINK
 • ODBIÓR W PUNKCIE
  Paczkomat INPOST
  Odbiór w punkcie DHL

O produkcie

Producent

TEVA B.V.
Swensweg 5, Holandia
Haarlem

Opis

Bisoratio to lek stosowany w leczeniu stabilnej, przewlekłej niewydolności serca, leczeniu nadciśnienia tętniczego i choroby niedokrwiennej serca (dławicy piersiowej). Należy do grupy leków nazywanych beta-adrenolitykami.

Skład

Substancją czynną jest bisporololu furman.

Jedna tabletka zawiera 10 mg bisoprololu fumaranu (Bisoprololi fumaras)

Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian, krospowidon, barwnik PB 27215 (laktoza jednowodna, żelaza tlenek żółty (E 172), żelaza tlenek czerwony (E 172)).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.

Tabletki należy połykać codziennie rano na czczo lub w czasie śniadania, nie rozgryzać, popijać odpowiednią ilością płynu.

Działanie

Bisoprolol będący substancją leczniczą produktu Bisoratio powoduje zwalnianie czynność serca i w ten sposób zwiększa wydajność serca w pompowaniu krwi wewnątrz organizmu.

Wskazania

Bisoratio jest wskazany w leczeniu stabilnej, przewlekłej niewydolności serca z zaburzoną czynnością skurczową lewej komory, w skojarzeniu z inhibitorami ACE, lekami moczopędnymi i, w razie potrzeby z glikozydami naparstnicy. Wskazany również dla pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, bólem w klatce piersiowej spowodowanego zmniejszeniem przepływu krwi w tętnicach wieńcowych (choroby niedokrwiennej serca: dławicy piersiowej).

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku: nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu, z ostrą niewydolnością serca lub w okresach niewyrównania niewydolności serca, które wymagają dożylnego stosowania leków o działaniu inotropowym, we wstrząsie kardiogennym, z blokiem przedsionkowo-komorowym II lub III stopnia, z zespołem chorego węzła zatokowego, z blokiem zatokowo-przedsionkowym, z objawową bradykardią, z objawowym niedociśnieniem tętniczym, z ciężką astmą oskrzelową, z ciężką postacią choroby zarostowej tętnic obwodowych lub zespołu Raynauda, z nieleczonym guzem chromochłonnym rdzenia nadnerczy, z kwasicą metaboliczną.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. 

Najcięższe działania niepożądane są związane z czynnością serca: wolna częstość rytmu serca, zaostrzenie niewydolności serca, wolna lub nieregularna czynność serca.

W przypadku wystąpienia zawrotów głowy, osłabienia lub trudności w oddychaniu należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować ostrożność podczas stosowania bisoprololu u pacjentów: z nadciśnieniem tętniczym lub dławicą piersiową i towarzyszącą niewydolnością serca, z cukrzycą z dużymi wahaniami stężenia glukozy we krwi, w trakcie ścisłej głodówki, w trakcie leczenia odczulającego, z blokiem przedsionkowo-komorowym I stopnia, dławicą Prinzmetala, z chorobą zarostową tętnic obwodowych (może nasilać objawy, zwłaszcza na początku leczenia).

Brak doświadczenia klinicznego w stosowaniu bisoprololu w niewydolności serca u pacjentów z następującymi stanami i chorobami współistniejącymi: cukrzyca insulinozależna (typu I), ciężkie zaburzenie czynności nerek,  ciężkie zaburzenie czynności wątroby, kardiomiopatia restrykcyjna, wrodzona wada serca, hemodynamicznie istotna wada zastawek, zawał mięśnia sercowego przebyty w ciągu ostatnich 3 miesięcy.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty. 

W szczególności należy powiedzieć lekarzowi jeżeli pacjent przyjmuje: niektóre leki stosowane w leczeniu zaburzeń rytmu serca (leki przeciwarytmiczne klasy I, takie jak chinidyna, dyzopiramid, lidokaina, fenytoina, flekainid, propafenon), niektóre leki stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego, dławicy piersiowej lub zaburzeń rytmu serca (antagoniści wapnia, jak werapamil i diltiazem), niektóre leki stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego, takie jak klonidyna, metylodopa, moksonidyna, rylmenidyna, miejscowo stosowane beta-adrenolityki (takie jak krople do oczu przeznaczone do leczenia jaskry), niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), leki znieczulające, leki stosowane w leczeniu depresji (inhibitoramiy monoaminooksydazy takie jak moklobemid). 

Nie należy jednak przerywać przyjmowania tych leków bez porozumienia się z lekarzem.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Tabletki należy połykać codziennie rano na czczo lub w czasie śniadania, nie rozgryzać, popijać odpowiednią ilością płynu.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie zaleca się przyjmowania leku w okresie karmienia piersią, o stosowaniu w ciąży decyzje podejmuje lekarz.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie zaleca się stosowania leku Bisoratio u dzieci i młodzieży.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Lek nie wywiera wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów, jednak należy zachować ostrożność, szczególnie na początku leczenia.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij