Diago-HP, test na Helicobacter Pylori, 1 zestaw

test diagnostyczny, wyrób medyczny, test

To jest wyrób medyczny. Stosuj go zgodnie z instrukcją użycia lub etykietą.

Produkt usunięty z oferty

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty DOMOWA DIAGNOSTYKA

Producent

DIAGNOSIS S.A.
Gen. W. Andersa 38A
15-113 Białystok

Opis

Test na Helicobacter Pylori

Wyrób medyczny w postaci testu diagnostycznego, który wykrywa obecność specyficznych przeciwciał swoistych dla bakterii Helicobacter pylori z krwi. Test jest dokładny, czuły i prosty, przeznaczony do samodzielnego wykonania w warunkach domowych. Pozwala na odczytanie gotowego wyniku już w ciągu 15 minut.
Test wykazuje dokładność na poziomie ponad 98%.

Zawartość opakowania

Płytka testowa, pipeta, fiolka roztworu testującego, jałowa igła automatyczna, wacik nasączony alkoholem, instrukcja użycia.

Przeznaczenie produktu

HelicobacterPylori Test Diago-HP wykrywa specyficzne przeciwciała wytworzone w organizmie człowieka w odpowiedzi na zakażenie bakterią H. pylori. Poziom wykrywalności tych przeciwciał w wyrobie wynosi 18 mlU/ml. Jeżeli przeciwciała są obecne w organizmie to wynik testu będzie pozytywny. Badania kliniczne prowadzone przy użyciu testu wykazały dokładność na poziomie ponad 98% oraz czułość testu na poziomie ponad 96%.

Wskazania

Test na Helicobacter Pylori jest wstępnym etapem diagnostyki schorzeń układu pokarmowego. Wykrywa specyficzne przeciwciała wytworzone w organizmie człowieka w odpowiedzi na zakażenie bakterią H. pylori.

Helicobacter pylori (H. pylori) jest bakterią bytującą w błonie śluzowej żołądka, mogącą pozostawać w żołądku do końca życia pacjenta. Do zakażenia bakterią H. pylori dochodzi zazwyczaj we wczesnym dzieciństwie. Najczęściej przebiega bezobjawowo, lecz może być przyczyną rozwoju stanów zapalnych żołądka, choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, a nawet raka żołądka.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Sposób wykonania testu:
1. Umyj ręce. Rozerwij opakowanie, wyjmij test i pipetę.
2. Zdezynfekuj palec, z którego będzie pobierana krew, wacikiem nasączonym alkoholem dołączonym do opakowania.
3. Nakłuj palec jałową igłą automatyczną.
4. Zbliż końcówkę pipety do kropli krwi. Pod wpływem sił kapilarnych krew zacznie sama wpływać do pipety. Wypełnij pipetę do zaznaczonej linii.
5. Nanieś próbkę krwi do zagłębienia oznaczonego „S”.
6. Po wprowadzeniu krwi do wgłębienia odczekaj 90 sekund.
7. Odkręć nakrętkę pojemnika z roztworem testowym. Powoli wprowadź 5 kropli roztworu do wgłębienia na bufor, zaznaczonego na teście „D”.
8. Odczytaj wynik testu dokładnie w 15 minucie.

Interpretacja wyniku testu:
Wynik testu pozytywny – oznacza to, że w próbce krwi są obecne specyficzne przeciwciała anty-Helicobacter pylori. Wskazuje to na istniejące lub niedawno przebyte zakażenie bakteriami Helicobacter pylori.  Należy skontaktować się z lekarzem w celu potwierdzenia wyników i ustalenia sposobu leczenia.
Wynik testu negatywny –  oznacza to, że w próbce krwi nie są obecne specyficzne przeciwciała anty-Helicobacter pylori. Zakażenie bakteriami Helicobacter pylori można prawie wykluczyć. Jednak w przypadku występowania dolegliwości brzusznych i dalszego złego samopoczucia lub w przypadku występowania objawów wskazujących na pogorszenie stanu zdrowia  należy również skontaktować się z lekarzem w celu przeprowadzenia dalszych testów i uzyskania ostatecznej diagnozy.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Przed użyciem należy zapoznać się z informacjami zamieszczonymi w ulotce.

Uwagi

Tak jak w przypadku wszystkich testów do samodzielnego wykonania, ostateczna diagnoza nie powinna zostać oparta o wynik pojedynczego testu. Diagnoza powinna zostać postawiona przez lekarza po dokonaniu oceny wszystkich badań klinicznych i laboratoryjnych.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij