MaxAlgina Teva, 500 mg, tabletki, 10 szt. - Portal DOZ.pl

MaxAlgina Teva, 500 mg, tabletki, 10 szt.

metamizol, tabletka, ból, gorączka

6.17 zł
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz konsultacji z lekarzem?

Umów się na najbliższy dostępny termin.

Ikona umów się na najbliższy dostępny termin.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
 • ODBIÓR W APTECE
  Odbiór w aptece
  0.00 zł

  Sprawdź lokalizację

 • WYSYŁKA KURIEREM
  Kurier INPOST
  9.99 zł
  Kurier POLTRAF
  15.99 zł
 • ODBIÓR W PUNKCIE
  Paczkomat InPost
  9.99 zł
  Odbiór w punkcie DHL
  9.99 zł

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

TEVA B.V.
Swensweg 5, Holandia
Haarlem

Opis

MaxAlgina to lek przeciwgorączkowy i przeciwbólowy w formie tabletek, zawierający metamizol sodu. MaxAlginę stosuje się u osób dorosłych w krótkotrwałym leczeniu ciężkiego i ostrego bólu pooperacyjnego oraz pourazowego, skórczów bólowych brzucha (kolek) czy wysokiej gorączki.

Skład

Substancją czynną leku jest metamizol sodu jednowodny (metamizolum natricum monohydricum).

1 tabletka zawiera 500 mg metamizolu sodowego jednowodnego.

Substancje pomocnicze: skrobia żelowana, kukurydziana, makrogol 6000, krospowidon (typ A), magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek podaje się doustnie, popijając tabletki odpowiednią ilością płynu. Czas trwania leczenia i dawkowanie zależy od intensywności bólu i gorączki, a także indywidualnej reakcji pacjenta na lek, jednak nie zaleca się stosować MaxAnlginy przez dłuższy okres niż od 3 do 5 dni bez konsultacji ze stomatologiem lub lekarzem. Efekt przeciwbólowy i przeciwgorączkowy występuje po 30 do minutach od podania leku. Zwykle stosowane dawkowanie MaxAlginy dla osób dorosłych to 1 do 2 tabletek co 6-8 godzin, do 4 razy dziennie. Maksymalna dawka dobowa leku to 8 tabletek.

Działanie

MaxAlgina działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.

Wskazania

MaxAlginę stosuje się w: ostrych i ciężkich bólach pourazowych oraz pooperacyjnych, bolesnych kolkach, bólach nowotworowych, ostrych lub długotrwałych bólach różnego pochodzenia, gdy zastosowanie innych środków jest przeciwwskazane. Wskazaniem do zastosowania jest zmniejszanie wysokiej gorączki, gdy inne metody leczenia są nieskuteczne.

Przeciwwskazania

Nie stosować MaxAlginy u osób z nadwrażliwością na na metamizol sodowy jednowodny lub inne pirazolony (np. propyfenazon, fenazon), lub pirazolidyny (np. fenylobutazon, oksyfenylobutazon) (dotyczy to także pacjentów, u których po zastosowaniu tych leków wystąpiły działania niepożądane, np. agranulocytoza), lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Przeciwwskazaniem do zastosowania produktu leczniczego jest także: nietolerancja na leki przeciwbólowe; zaburzenia czynności szpiku kostnego, wytwarzania krwi; genetyczny niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej;ostra przerywana porfiria wątrobowa.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Niżej wymienione skutki uboczne mogą mieć poważne konsekwencje; należy przerwać stosowanie leku MaxAlgina i zgłosić się do lekarza najszybciej jak to możliwe.
Jeśli poniższe skutki uboczne pojawią się nagle lub rozwiną się szybko, należy natychmiast zgłosić się do lekarza, gdyż niektóre reakcje na lek (np. ciężkie reakcje nadwrażliwości, ciężkie reakcje skórne, takie jak zespół Stevensa – Johnsona lub toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka, agranulocytoza, pancytopenia) mogą zagrażać życiu. W takich przypadkach, nie wolno stosować leku MaxAlgina bez nadzoru lekarza. Natychmiastowe odstawienie leku może być kluczowe dla wyzdrowienia.
W razie wystąpienia objawów agranulocytozy, pancytopenii lub małopłytkowości (patrz poniżej), należy natychmiast przerwać stosowanie leku MaxAlgina i zbadać morfologię krwi (z rozmazem). Należy przerwać stosowanie leku MaxAlgina zanim będą dostępne wyniki badań laboratoryjnych
Nie należy kontynuować stosowania leku MaxAlgina w przypadku wystąpienia któregokolwiek z następujących objawów, które mogą być oznaką agranulocytozy:
• nieoczekiwane pogorszenie ogólnego stanu zdrowia (np. gorączka, dreszcze, ból gardła, trudności w przełykaniu),
• gorączka, która nie ustępuje lub powraca
• bolesne zmiany zapalne błon śluzowych, szczególnie w jamie ustnej, nosie i gardle lub na narządach płciowych lub okolicach odbytu.

Pozostałe istotne działania niepożądane po zastosowaniu tabletek MaxAlgina są przedstawione w ulotce, z którą należy zapoznać się przed zastosowaniem leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek zawiera sód.

Zastosowanie leku należy omówić z lekarzem w przypadku: chorób serca, zaburzeń krążenia, wysokiej gorączki, choroby wrzodowej żołądka i (lub) dwunastnicy, chorób uczuleniowych (pokrzywka, atopowe), nietolerancji niektórych barwników (tartrazyna) lub konserwantów (benzoesany).

Lek należy odstawić w przypadku wystąpienia: agranulocytozy, małopłytkowości, pancytopenii, ciężkiej choroby alergicznej.

Przechowywać w oryginalnym opakowaniu.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

MaxAlgina może wchodzić w interakcję z:

 • lekami przeciwzakrzepowymi pochodnymi kumaryny,
 • lekami obniżającymi ciśnienie tętnicze (np. kaptopryl),
 • lekami moczopędnymi,
 • doustnymi lekami przeciwcukrzycowymi,
 • fenytoiną,
 • sulfonamidami,
 • barbituranami (fenobarbital),
 • inhibitorami MAO (monoaminooksydazy),
 • litem,
 • chloropromazyną,
 • metotreksatem,
 • bupironem.

Stosowanie leku MaxAlgina jest przeciwwskazane z lekami z grupy pochodnych pirazolonu i pirazolidyny (fenylobutazon, propyfenazon).

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża:
Z uwagi na brak wystarczającego doświadczenia, nie należy stosować leku MaxAlgina w pierwszych trzech miesiącach ciąży. W drugim trymestrze ciąży, lek MaxAlgina należy stosować tylko po konsultacji z lekarzem lub farmaceutą i tylko po dokładnym rozważeniu korzyści i zagrożeń związanych ze stosowaniem metamizolu. Stosowane leku MaxAlgina w ostatnich trzech miesiącach ciąży jest zabronione z uwagi na zwiększone ryzyko powikłań dla matki i dziecka (krwawienie, przedwczesne zamknięcie przewodu tętniczego u nienarodzonego dziecka, które naturalnie się zamyka po narodzinach).
Karmienie piersią:
Należy unikać zwłaszcza wielokrotnego stosowania metamizolu w okresie laktacji. W razie jednorazowego przyjęcia metamizolu, zaleca się matkom odciągać i wyrzucać pokarm przez 48 godzin od przyjęcia leku.

Wpływ na badania laboratoryjne

Należy powiedzieć lekarzowi, że pacjent przyjmuje lek MaxAlgina przed wykonaniem badań laboratoryjnych. Metamizol może wpływać na wyniki niektórych badań (np. oznaczenie poziomu kreatyniny, trójglicerydów, cholesterolu frakcji HDL lub kwasu moczowego w surowicy krwi).

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

W zalecanym zakresie dawek nie stwierdzono żadnych działań niepożądanych wpływających na zdolności reagowania lub koncentracji. Ze względów ostrożności należy jednak rozważyć możliwość wystąpienia takich działań niepożądanych - przynajmniej przy większych dawkach - i powstrzymać się od obsługiwania maszyn, prowadzenia pojazdów i innych czynności obciążonych ryzykiem.
Dotyczy to szczególnie pacjentów spożywających alkohol.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij