Na receptę

Juvinelle, 1 mg + 2 mg, tabletki, 28 szt.

tabletka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

40,99 zł
Cena za szt.: 1,46 zł

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
40,99 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 119 aptekach .

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
 • ODBIÓR W APTECE
  Odbiór w aptece

  Sprawdź lokalizację

 • WYSYŁKA KURIEREM
  Kurier DHL
  Kurier PHARMALINK
 • ODBIÓR W PUNKCIE
  Paczkomat INPOST
  Odbiór w punkcie DHL

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

DR. KADE Pharmazeutische Fabrik GmbH
Rigistrasse 2
12277 Berlin, Niemcy

Opis

Tabletki Juvinelle to lek podawany w celu łagodzenia objawów jakie występują po menopauzie. Juvinelle stosuje się w hormonalnej terapii zastępczej (HZT) i zawiera on 2 żeńskie hormony estrogen i progestagen.

Skład

Substancjami czynnymi leku są estradiolu walerianian i dienogest.

1 tabletka zawiera 1,0 mg estradiolu walerianianu (co odpowiada 0,764 mg estradiolu) i 2,0 mg dienogestu.

Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, powidon (K 25), magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, żelaza tlenek czerwony (E172).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek podaje się doustnie o tej samej porze, popijając tabletkę wodą, niezależnie od posiłku. Zwykle stosowane dawkowanie Juvinelle to 1 tabletka dziennie.

Działanie

Juvinelle jest hormonalną terapią zastępczą (HZT). Tabletki zawierają dwie substancje czynne. Jedną z nich jest estrogen, a drugą dienogest, czyli syntetyczny progestagen. Działanie leku polega na zwiększeniu stężenia estrogenu oraz progestagenu w organizmie po menopauzie.

Wskazania

Lek Juvinelle jest wskazany do stosowania u kobiet po menopauzie, u których upłynęło co najmniej 12 miesięcy od wystąpienia ostatniej naturalnej miesiączki. Lek łagodzi objawy jakie pojawiają się po menopauzie.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Juvinelle,  jeżeli pacjentka choruje obecnie lub chorowała na nowotwór piersi, lub jeśli występuje jego podejrzenie albo choruje na nowotwór złośliwy wrażliwy na działanie estrogenów, jak na przykład nowotwór błony śluzowej macicy (endometrium), lub jeśli występuje jego podejrzenie. Przeciwwskazaniem do zastosowania leku jest również: krwawienie z pochwy o nieznanej przyczynie, nieleczone nadmierne pogrubienie błony śluzowej macicy (hiperplazja endometrium), żylna choroba zakrzepowo-zatorowa (zakrzepica żył głębokich, np. kończyn dolnych lub płuc, np. zator tętnicy płucnej), zaburzenia krzepnięcia krwi (takie jak niedobór białka C, białka S lub antytrombiny), choroby spowodowane zakrzepami tętnic, na przykład zawał mięśnia sercowego, udar mózgu lub dławicę piersiową, choroba wątroby, porfiria. Nie stosować u osób z nadwrażliwością na estrogeny, progestageny lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Często występujące działania niepożądane ból głowy, nudności, bolesność piersi, krwawienie z pochwy, uderzenia gorąca
Niezbyt często występujące działania niepożądane zwiększenie masy ciała, senność, nerwowość, utrata apetytu prowadząca do zmniejszenia masy ciała, agresja, depresja, zmniejszenie popędu płciowego, niezdolność do osiągnięcia orgazmu, zawroty głowy, migrena, nadaktywność, uczucie mrowienia, wysokie ciśnienie krwi, zakrzepica żylna (ból nogi), krwawienie z nosa, wzdęcia, ból brzucha, zaparcia, biegunka, suchość w ustach, wymioty, ból pęcherzyka żółciowego, nasilone pocenie się, trądzik, świąd skóry, sucha skóra z czerwonymi, łuszczącymi się obszarami (łuszczyca), ból mięśni, skurcze nóg, zaburzenia w obrębie błony śluzowej macicy, bolesne miesiączki, świąd narządów płciowych, drożdżyca pochwy, zmęczenie, uogólnione zatrzymanie płynów, obrzęk twarzy, obrzęk.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem leku należy poinformować lekarza, jeśli u pacjentki występuje lub występował którykolwiek z następujących stanów: mięśniaki macicy, rozrost błony śluzowej macicy poza jamą macicy (endometrioza) lub wcześniejsze przypadki nadmiernego rozrostu błony śluzowej macicy (hiperplazja endometrialna), zwiększone ryzyko zaburzeń zakrzepowo-zatorowych lub w wywiadzie, zwiększone ryzyko nowotworu wrażliwego na estrogen (na przykład, gdy matka, siostra lub babka pacjentki chorowała na nowotwór piersi), wysokie ciśnienie krwi, zaburzenia czynności wątroby, na przykład łagodny guz wątroby, cukrzyca, kamienie żółciowe, migrena lub silne bóle głowy, choroba układu odpornościowego, która wpływa na wiele narządów w organizmie (toczeń rumieniowaty układowy, SLE), padaczka, astma, choroba wpływająca na błonę bębenkową i słyszenie (otoskleroza), bardzo duże stężenie tłuszczów (trójglicerydów) w organizmie, zatrzymanie płynów z powodu zaburzeń czynności serca lub nerek, dziedziczny obrzęk naczynioruchowy – produkty zawierające estrogeny mogą powodować wystąpienie lub nasilenie się objawów.

Należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem jeśli wystąpią objawy obrzęku naczynioruchowego, w tym obrzęk twarzy, języka i (lub) gardła oraz (lub) trudności z przełykaniem lub pokrzywka, której towarzyszą trudności z przełykaniem.

Juvinelle nie jest lekiem antykoncepcyjnym. Jeżeli od ostatniej miesiączki minęło mniej niż 12 miesięcy lub gdy pacjentka ma mniej niż 50 lat, mogą być konieczne dodatkowe środki antykoncepcyjne. Należy poradzić się lekarza.

Juvinelle może wpływać na wyniki badań laboratoryjnych, dlatego przed ich wykonaniem należy poinformować personel medyczny o stosowaniu leku.

Juvinelle zawiera laktozę, więc jeśli wcześniej stwierdzono u pacjentki nietolerancję niektórych cukrów to przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Juvinelle może wchodzić w interakcje z:

 • lekami przeciwpadaczkowymi (np. fenobarbital, fenytoina i karbamazepina),
 • lekami przeciwgruźliczymi (np. ryfampicyna, ryfabutyna),
 • lekami stosowanymi w leczeniu zakażenia wirusem HIV (np. newirapina, efawirenz, rytonawir i nelfinawir),
 • zielem dziurawca zwyczajnego (Hypericum perforatum).

Ciąża i karmienie piersią

Lek Juvinelle jest przeznaczony do stosowania wyłącznie przez kobiety po menopauzie. W przypadku zajścia w ciążę należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij