Na receptę

Dicloberl, 75 mg/3ml, roztwór do wstrzyknięć, 5 ampułek

ampułka, roztwór

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

16.89 zł

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
16.89 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!

Dostępny w 384 aptekach .

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Opis

Dicloberl to lek w postaci roztworu do wstrzykiwań. Zawiera w składzie diklofenak z grupy NLPZ, który działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo.

Skład

Substancjami czynnymi leku jest diklofenak sodowy.

Jedna 3 ml ampułka roztworu do wstrzykiwań zawiera 75 mg diklofenaku sodowego.

1 ml roztworu do wstrzykiwań zawiera 25 mg diklofenaku sodowego.

Substancje pomocnicze: glikol propylenowy, alkohol benzylowy, acetylocysteina, mannitol, sodu wodorotlenek (roztwór 1N), woda do wstrzykiwań.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy zwrócić się do lekarza.

Dawkowanie leku jest ustalane indywidualnie przez lekarza.

Lek Dicloberl 75 mg/3 ml należy wstrzyknąć głęboko do mięśnia pośladkowego. W związku z możliwością wystąpienia reakcji anafilaktycznych (ciężkich reakcji alergicznych), pacjenta należy obserwować, co najmniej przez 1 godzinę. Po pierwszym otwarciu ampułki, lek należy zużyć natychmiast.

Działanie

Lek Dicloberl zawiera diklofenak, należący do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania leku Dicloberl jest objawowe leczenie: ostrego zapalenia stawów, w tym ostrych napadów dny moczanowej; przewlekłego zapalenia stawów, szczególnie w reumatoidalnym zapaleniu stawów (przewlekłe zapalenie wielostawowe); zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa i innych reumatycznych stanów zapalnych kręgosłupa; zaostrzeń choroby zwyrodnieniowej stawów obwodowych i choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa; zapalenia tkanek miękkich w przebiegu zaburzeń reumatycznych; pourazowych stanów zapalnych i obrzęków.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku: nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu; skurczu oskrzeli, astmy, zapalenia błony śluzowej nosa lub pokrzywki po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innego niesteroidowego leku przeciwreumatycznego, przeciwzapalnego (NLPZ) w wywiadzie; niewyjaśnionego zaburzenia hematopoezy; czynnej lub w wywiadzie nawracającej choroby wrzodowej żołądka i (lub) dwunastnicy; krwawienia (przynajmniej dwa oddzielne epizody potwierdzonego owrzodzenia lub krwawienia); krwawienia lub perforacji w obrębie przewodu pokarmowego związanego ze stosowaniem NLPZ; krwawienia z naczyń mózgowych; ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek; stwierdzonej zastoinowej niewydolności serca (klasa II-IV wg NYHA); choroby niedokrwiennej serca; choroby naczyń obwodowych i lub choroby naczyń mózgowych; ostatniego trymestru ciąży.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane występujące bardzo często (mogą dotyczyć więcej niż 1 na 10 osób): dolegliwości żołądkowo-jelitowe, takie jak nudności, wymioty, biegunka jak również niewielka utrata krwi z przewodu pokarmowego, która w wyjątkowych przypadkach może powodować niedobór czerwonych krwinek (niedokrwistość).

Działania niepożądane występujące często (mogą dotyczyć do 1 na 10 osób): reakcje nadwrażliwości takie jak wysypka skórna i świąd; zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego, takie jak ból głowy, zawroty głowy, uczucie pustki w głowie, niepokój (pobudzenie), drażliwość, senność; zaburzenia trawienia (niestrawność), wzdęcia, skurcze żołądka (bóle brzucha), brak apetytu, jak również choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy (z ryzykiem wystąpienia krwawienia lub perforacji); zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych we krwi; zawroty głowy pochodzenia błędnikowego; reakcje niepożądane w miejscu wstrzyknięcia, ból i stwardnienie w miejscu wstrzyknięcia.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować ostrożność oraz poinformować lekarza jeśli pacjent: ma krwawienia z przewodu pokarmowego, ma chorobę wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy i perforacje; choruje na nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca, cukrzycę; pali tytoń; ma występującą dusznicę bolesną, zakrzepy, nadciśnienie tętnicze, zwiększone stężenie cholesterolu lub triglicerydów; ma występujące ciężkie reakcje skórne; ma zaburzenia czynności wątroby, nerek.

Dicloberl należy do grupy leków, których stosowanie można powiązać ze zwiększonym ryzykiem ataku serca lub udaru.

Lek może przemijająco hamować agregację płytek krwi.

Należy jak najszybciej powiedzieć lekarzowi o wszelkich występujących działaniach niepożądanych takich, zwłaszcza o takich jak ból stawów, wysypka skórna, zwłaszcza w miejscach narażonych na działanie promieni słonecznych.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym o lekach dostępnych bez recepty.

Dicloberl może wchodzić w interakcje z: litem; digoksyną; fenytoiną; glikokortykosteroidami; probenecydem; kolestypolem; cholestyraminą; silnymi inhibitorami CYP2C9, np. sulfinpyrazonem i worykonazolem; lekami moczopędnymi i lekami zmniejszającymi ciśnienie krwi (np. lekami blokującymi receptor β-adrenergiczny, inhibitory ACE); niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) i kortykosteroidami; lekami przeciwzakrzepowymi; selektywnymi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny: lekami przeciwcukrzycowymi; metotreksatem; cyklosporyną i takrolimusem; chinolonami przeciwbakteryjnymi; mifeprystonem.

Ciąża i karmienie piersią

Pacjentka powinna poinformować lekarza, jeśli planuje zajść w ciążę lub ma problemy z zajściem w ciążę.

Leku Dicloberl nie zaleca się stosować w ciąży i w trakcie karmienia piersiąLek jest przeciwwskazany podczas ostatnich trzech miesięcy ciąży.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować leku u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Dicloberl może wywoływać efekty uboczne, które będą utrudniać prowadzenie samochodu i obsługę maszyn (zawroty głowy, senność, zmęczenie, zaburzenia widzenia).

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij