Fitonasal 2ACT, spray do nosa, 15 ml
21.99 zł

Fitonasal 2ACT, spray do nosa, 15 ml

Fitonasal 2ACT, spray do nosa, 15 ml
21.99 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Opis

Wyrób medyczny Fitonasal 2Act o podwójnym działaniu udrażniającym i ochronnym.

Skład

ActiFilm, naturalny kompleks aktywny, na który składają się: frakcja taninowa z liści oczaru wirginijskiego 30,2 mg, frakcja polisacharydowa z żelu z liści Aloe Vera* 30,2 mg, frakcja żywiczna z żywic Mirra 15,1 mg, frakcja flawonoidowa z liści zielonej herbaty* 7,5 mg. Olejki eteryczne z eukaliptusa i niaouli.

Pozostałe składniki: gumę ksantanową, oleje roślinne, glicerynę, poliglukozyd laurylowy, diester kwasu polihydroksystearynowego i poliglicerolu, węglan dikaprylu, monogliceryd kwasu oleinowego; konserwanty: sorbinian potasu, alkohol benzylowy.

* Składnik z Upraw Ekologicznych.

Działanie

Charakteryzuje się doskonałym stosunkiem skuteczności do bezpieczeństwa. Nie powoduje uzależnienia i może być stosowany przez dłuższy czas.

Dzięki ActiFilm, naturalnemu kompleksowi aktywnemu, udrażnia "zatkany nos" i ułatwia oddychanie. Działa zgodnie z czterema mechanizmami synergii: sprzyja przywróceniu równowagi wydzieliny z nosa, daje szybkie uczucie udrożnionego nosa, sprzyja higienie nosa, chroni błonę ̨ śluzową przed podrażnieniem (wytwarzanie warstwy mukoadhezyjnej). Warstwa mukoadhezyjna jak bariera chroni przed kontaktem z czynnikami zewnętrznymi: wirusami, bakteriami, dymem, smogiem, pyłkami i kurzem. Działanie uzupełniają właściwości orzeźwiające olejków eterycznych, które nadają przyjazne uczucie świeżości.

Wskazania

Wskazany w przypadku niedrożności i podrażnienia błony śluzowej nosa, w objawach grypy, przeziębienia, alergicznych nieżytach nosa, zapalenia zatok, zarówno ostrego, jak i przewlekłego.

Wskazany dla dzieci od 3 roku życia.

 

Sposób użycia wyrobu medycznego

 Dla dzieci powyżej 3 roku życia: 1-2 razy do każdego otworu nosowego. Wtryskiwanie można powtórzyć kilka razy dziennie, nawet przez dłuższy czas.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nadwrażliwość lub alergia na którykolwiek ze składników.

Ciąża i karmienie piersią

Może być stosowany przez kobiety w ciąży oraz w okresie karmienia piersią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 914 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h