Liść rozmarynu, zioło pojedyncze, 50 g (Flos)
1.99 zł

Liść rozmarynu, zioło pojedyncze, 50 g (Flos)

Liść rozmarynu, zioło pojedyncze, 50 g (Flos)
Ostatnia cena produktu
1.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Liść rozmarynu - zioło do zaparzania.

Skład

100 % liść rozmarynu (Rosmarini folium)

Dawkowanie

Podanie doustne w postaci naparu: 1 łyżkę liści zalać 1 szklanką wrzącej wody, naparzać pod przykryciem przez 10 minut, przecedzić. Pić po 1/3 szklanki naparu 3 razy dziennie.

Podanie na skórę w postaci okładów i kąpieli: Do okładów na skórę sporządzać napar z 1,5 łyżki liści na 1 szklankę wody. Do kąpieli całkowitych używać napar sporządzony z 50 g surowca w 1 litrze wody. Napar przecedzić i wlać do wanny z wodą.

Wskazania

Wewnętrznie, tradycyjnie w schorzeniach wątroby, w stanach skurczowych dróg żółciowych, jako środek poprawiający przepływ żółci. W dolegliwościach dyspeptycznych jako środek pobudzający wydzielanie soków trawiennych.

Zewnętrznie: wspomagająco przy schorzeniach reumatycznych.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 856 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik

Rozmaryn lekarski - Rosmarinus officinalis - zastosowanie i działanie

Surowce:

liść rozmarynu (Rosmarini folium) olejek rozmarynowy (Rosmarini oleum)

Działanie lecznicze:

żółciotwórcze żółciopędne rozkurczające poprawia trawienie odkażające

Zdjęcia:

Encyklopedia ziół - Rozmaryn lekarski / Rosmarinus officinalis Encyklopedia ziół - Rozmaryn lekarski / Rosmarinus officinalis Encyklopedia ziół - Rozmaryn lekarski / Rosmarinus officinalis

Zastosowanie lecznicze:

Wewnętrznie: Rozkurczające działanie rozmarynu wykorzystuje się w chorobach przewodu pokarmowego. Łagodzi skurczowe bóle żołądka, wspomaga leczenie chorób jelit i pęcherzyka żółciowego (działanie żółciopędne i żółciotwórcze). Surowiec pobudza również czynność wydzielniczą żołądka i poprawia trawienie (obecność goryczki). Napar z rozmarynu działa pobudzająco układ nerwowy oraz ogólnie wzmacniająco. Polecany jest dla rekonwalescentów, w stanach wyczerpania, złego samopoczucia. W lecznictwie ludowym jako pobudzający krwawienia miesiączkowe. Zewnętrznie: Rozmaryn stosowany zewnętrznie pobudza krążenie krwi w skórze, prowadząc do miejscowego przekrwienia i rozgrzania. Te właściwości wykorzystywane są w łagodzeniu bóli mięśniowych, reumatycznych, nieznacznym osłabieniu krążenia obwodowego. Pomocniczo w chorobach skóry na tle bakteryjnym. Rozmaryn można stosować zewnętrznie w postaci kąpieli w stanach wyczerpania .

Przeciwwskazania:

:przeciwwskazania

Ostrzeżenia:

Kąpieli rozgrzewających nie zaleca się osobom z uszkodzeniami skóry, z poważnymi zaburzeniami krążenia oraz nadciśnieniem. Przed zastosowaniem należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta, chronić od światła i wilgoci oraz wpływu obcych zapachów.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus