Liść podbiału, zioło pojedyncze, 50 g (Flos)
2.49 zł
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Liść podbiału, zioło pojedyncze, 50 g (Flos)

Liść podbiału, zioło pojedyncze, 50 g (Flos)
2.49 zł
BEZPŁATNIE
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

Liść podbiału - zioła do zaparzania.

Skład

100 % liści podbiału (Farfarae folium)

Dawkowanie

Podanie doustne w postaci naparu:

1 łyżkę stołową produktu (ok. 1,5 g) zalać 1 filiżanką wrzącej wody, naparzać pod przykryciem przez 10-15 minut, przecedzić. Świeży i ciepły napar pić po 1 filiżance 2-3 razy dziennie. Stosować zawsze świeży napar.

Wskazania

Wspomagająco w łagodnych nieżytach górnych dróg oddechowych z kaszlem i chrypką. W stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na podbiał.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 890 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Podbiał pospolity - Tussilago farfara - zastosowanie i działanie

Surowce:

liść podbiału (Farfarae folium) kwiat podbiału (Farfarae flos)

Działanie lecznicze:

przeciwzapalne ściągające rozkurcza mięśnie gładkie dróg oddechowych ułatwia odkrztuszanie rozrzedzające wydzielinę powlekające

Zdjęcia:

Encyklopedia ziół - Podbiał pospolity / Tussilago farfara Encyklopedia ziół - Podbiał pospolity / Tussilago farfara

Zastosowanie lecznicze:

Wewnętrzne: Podbiał stosowany jest w przeziębieniu, anginie, zapaleniu błon śluzowych jamy ustnej oraz w zapaleniu krtani. Polecany także w celu łagodzenia suchego kaszlu. Pomocniczo w przewlekłym zapaleniu oskrzeli, osłabieniu odruchu wykrztuśnego i w zanikowym suchym nieżycie gardła u palaczy tytoniu i osób w wieku podeszłym. Korzystniejsze jest stosowanie podbiału w połączeniu z innymi ziołami wykrztuśnymi. Liść podbiału wchodzi m.in. w skład mieszanek i syropów wykrztuśnych. Zewnętrznie: W kosmetyce wykorzystywane są kwiaty podbiału, z których odwarem przemywa się tłustą cerę. Ponadto używa się ich do okładów na wysypki i plamy żółciowe, a także na otwarte wrzody, różę na twarzy, czyraki i wypryski. Zwykle wykorzystuje się w tym celu kwiaty podbiału z innymi ziołami.

Przeciwwskazania:

Możliwe skutki uboczne:

Dotychczas nie stwierdzono. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy poinformować lekarza.

Ostrzeżenia:

Nie zaleca się stosowania u dzieci do 12 roku życia oraz u kobiet  w okresie ciąży i karmienia piersią. Nie zaleca się systematycznego stosowania dłużej niż 6 tygodni w ciągu roku. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY