Felogel Neo, 10 mg/g, żel na skórę, 60 g
4.99 zł
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Felogel Neo, 10 mg/g, żel na skórę, 60 g

Felogel Neo, 10 mg/g, żel na skórę, 60 g
4.99 zł
BEZPŁATNIE
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

Lek FELOGEL® NEO zawiera substancję czynną diklofenak sodowy i należy do grupy leków o nazwie leki przeciwreumatyczne lub niesteroidowe leki przeciwzapalne.

Skład

Substancją czynną jest diklofenak sodowy. 1 g żelu zawiera 10 mg diklofenaku sodowego.

Pozostałe składniki leku to: karbomer 980, makrogol 400, glikol propylenowy, dietanoloamina, sodu benzoesan, alkohol izopropylowy, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty.

Lek FELOGEL® NEO jest przeznaczony do stosowania na skórę. Zazwyczaj lek stosuje się w następujący sposób:

Żel należy stosować miejscowo na skórę 2 do 3 razy n dobę i dokładnie rozsmarować aż do wchłonięcia przez skórę. Wymagana ilość żelu zależy od wielkości zmienionego obszaru.

Na przykład: 2 g żelu (około 6 cm) wystarczają do posmarowania obszaru o polu powierzchni około 400 cm2. P każdym nałożeniu żelu należy umyć ręce, jeżeli ręce nie s poddawane leczeniu. W przypadku zakrzepowego zapalenia żył nie należy uciskać miejsca stosowania żelu.

Przed pierwszym użyciem należy przedziurawić folię aluminiową, którą zamknięta jest tuba.

Okres leczenia zależy od wskazań i od reakcji na leczenie. U osób dorosłych i młodzieży powyżej 14 lat w przypadku stosowania leku bez konsultacji z lekarzem, nie należ go stosować dłużej niż przez 14 dni. Zaleca się kontrolę lekarską po 7 dniach stosowania żelu w przypadku brak skuteczności leczenia lub z chwilą nasilenia się objawów chorobowych.

Działanie

Diklofenak zmniejsza nasilenie objawów zapalenia - ból i obrzęk. Żel został specjalnie opracowany w celu uzyskania szybkiego wchłaniania diklofenaku przez skórę oraz szybkiego działania przeciwbólowego.

Wskazania

 • miejscowe objawowe leczenie pourazowych
 • stanów zapalnych ścięgien, mięśni, stawów (np. powstałych wskutek skręceń, nadwerężeń lub
 • stłuczeń), ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich (takich, jak zapalenie ścięgien, czy łokieć
 • tenisisty), ograniczonych i łagodnych postaci zapalenia stawów.

Przeciwwskazania

 • nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne,
 • astma przebiegająca pod postacią napadu, pokrzywka lub alergiczny nieżyt nosa;
 • stosowanie u dzieci w wieku poniżej 14 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Po zastosowaniu leku na skórę, najczęściej występują następujące działania niepożądane: pieczenie w miejscu zastosowania leku, zaczerwienienie, swędzenie, wysypka, łuszczenie skóry, suchość skóry. Rzadko może wystąpić miejscowy obrzęk i pęcherze na skórze w miejscu zastosowania leku. W bardzo rzadkich przypadkach skóra może stać się nadmiernie wrażliwa na światło słoneczne, mogą wystąpić takie reakcje alergiczne jak pokrzywka, trzeszczenia, duszność i obrzęk twarzy lub gardła. Bardzo rzadko może wystąpić wysypka grudkowa.

W przypadku zastosowania leku na dużą powierzchnię skóry możliwe jest wystąpienie zaburzeń w obrębie przewodu pokarmowego (brak apetytu, nudności, wymioty, biegunka, ból, krwawienie i owrzodzenia).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

 • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
 • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
 • Okres ważności po pierwszym otwarciu tuby: 3 miesiące.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować. Chociaż w przypadku zastosowania leku FELOGEL® NEO na skórę, wystąpienie interakcji z innymi lekami jest mało prawdopodobne, należy powiedzieć lekarzowi, jeżeli pacjent przyjmuje kwas acetylosalicylowy lub inne leki przeciwzapalne, kortykosteroidy oraz leki na obniżenie ciśnienia krwi.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie ma wystarczających danych dotyczących skuteczności d i bezpieczeństwa stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 14 lat.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 856 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY