• Icon
Doxanorm, tabletki, 1 mg, 30 szt
11.26 zł 15.52 zł
15.52 zł
11.26 zł
12.63 zł

Doxanorm, tabletki, 1 mg, 30 szt

  • Icon
Doxanorm, tabletki, 1 mg, 30 szt
Cena zależna od przysługującej odpłatności
11.26 zł 15.52 zł
15.52 zł
11.26 zł
12.63 zł
Icon
Odbiór leku tylko w aptece za uprzednim okazaniem recepty
BEZPŁATNIE

Doxanorm - Doxazosini mesilas - zastosowanie i działanie

Skład:

metanosulfonian doksazosyny

Postać:

tabletki

Kategoria:

Układ moczowo-płciowy i hormony płciowe Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Kardiologia Urologia

Działanie :

zmniejsza dolegliwości związane z przerostem gruczołu krokowego obniża ciśnienie tętnicze krwi

Wskazania:

Leczenie objawowe łagodnego rozrostu gruczołu krokowego. Samoistne nadciśnienie tętnicze w monoterapii jak i w leczeniu skojarzonym.

Dawkowanie:

Doustnie, o tej samej porze dnia. Tabletki należy przyjmować przed lub po posiłku, popijając niewielką ilością płynu. Dawkę i częstotliwość stosowania preparatu ustala lekarz. Przed rozpoczęciem leczenia doksazosyną lekarz musi stwierdzić, że powiększenie gruczołu krokowego i związane z nim dolegliwości nie są spowodowane nowotworem.

Możliwe skutki uboczne:

Spadek ciśnienia podczas zmiany pozycji leżącej na stojącą (rzadko w połączeniu z omdleniem). Objawy nieswoiste: bóle i zawroty głowy, zaburzenia równowagi, obrzęki, złe samopoczucie, senność, znużenie, męczliwość, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, suchość w ustach, nieżyt błony śluzowej nosa, częstoskurcz, duszność, zwiększona potliwość, zwiększenie masy ciała. Bardzo rzadko nietrzymanie moczu. Lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na doksazosynę lub inne pochodne chinazoliny, schorzenia wątroby. Gdy przyjmujesz inne leki obniżające ciśnienie krwi. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek może być stosowany w ciąży jedynie w przypadku, gdy lekarz oceni, że przewidywane korzyści dla matki przewyższają potencjalne zagrożenie dla płodu. Nie należy stosować w okresie karmienia piersią.  
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Postać
Płeć
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
PRODUCENT