• Icon
Torecan, tabletki powlekane, 6,5 mg, 50 szt
3.20 zł 24.86 zł
24.86 zł
3.20 zł
7.46 zł

Torecan, tabletki powlekane, 6,5 mg, 50 szt

  • Icon
Torecan, tabletki powlekane, 6,5 mg, 50 szt
Cena zależna od przysługującej odpłatności
3.20 zł 24.86 zł
24.86 zł
3.20 zł
7.46 zł
Icon
Odbiór leku tylko w aptece za uprzednim okazaniem recepty
BEZPŁATNIE

Torecan - Thiethylperazinum - zastosowanie i działanie

Skład:

jabłczan tietyloperazyny

Postać:

roztwór do wstrzykiwań czopki doodbytnicze tabletki powlekane

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm Układ oddechowy

Specjalności:

Neurologia Onkologia kliniczna

Działanie :

łagodzi zawroty głowy przeciwwymiotne

Wskazania:

Leczenie objawowe wymiotów, nudności oraz zawrotów głowy.

Dawkowanie:

W zależności od postaci leku: tabletki - doustnie, czopki - doodbytniczo, roztwór do wstrzykwiań - dożylnie lub domięśniowo. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas. Podczas leczenia nie należy spożywać alkoholu. Podczas przyjmowania leku w dużych dawkach lub przez dłuższy czas należy okresowo kontrolować morfologię krwi i czynność wątroby. Leku z reguły nie stosuje się u dzieci do 15 roku życia, u kobiet do 30 roku życia, a u chorych w wieku podeszłym stosuje się ze szczególną ostrożnością.  

Możliwe skutki uboczne:

Senność, oszołomienie, bóle i zawroty głowy, drżenia, suchość błon śluzowych jamy ustnej, zaburzenia akomodacji, rozszerzenie drobnych naczyń skórnych, obrzęki kończyn i twarzy, spadki ciśnienia krwi przy gwałtownej zmianie pozycji z leżącej na stojącą, niepokój ruchowy, ruchy mimowolne. W przypadku przedawkowania dodatkowo występuje spadek ciśnienia tętniczego krwi, zaburzenia rytmu serca, drgawki, wzrost temperatury ciała. W czasie przyjmowania leku unikaj prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz obsługiwania maszyn.  

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na lek lub pochodne fenotiazyny, chorujesz na padaczkę, chorobę Parkinsona, jaskrę, przerost gruczołu krokowego, masz skłonność do depresji, schorzenia wątroby i/lub nerek, niewydolność krążenia. Gdy przyjmujesz leki nasenne, uspokajające, przeciwbólowe, przeciwhistaminowe, leki obniżające ciśnienie krwi. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w ciąży. Lek przenika do pokarmu kobiecego i nie należy go stosować w okresie karmienia piersią.  
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Typ produktu
Postać
Płeć
Problem
Układy narządowe
Sposób aplikacji
PRODUCENT