Produkt w kategoriach

Vidisic, (2 mg/g), żel do oczu, 10 g (import równoległy, Delfarma)

Vidisic, (2 mg/g), żel do oczu, 10 g (import równoległy, Delfarma)

15.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka kurierem DHL

Opis

Import: Delfarma

Kraj: Niemcy

Dowiedz się więcej o imporcie równoległym.

Dawkowanie

Dawkowanie w leczeniu zespołu suchego oka zależy od indywidualnego stanu pacjenta.
Krople należy wkraplać do worka spojówkowego 3 do 5 razy na dobę lub w zależności od potrzeb częściej oraz około 30 minut przed snem.

Jeśli używane są soczewki kontaktowe, powinny zostać zdjęte przed zastosowaniem leku Vidisic. Należy odczekać 15 minut od zastosowania leku do ponownego założenia soczewek.

Działanie

Substancją czynną jest karbomer, wielkocząsteczkowy wodochłonny polimer o fizjologicznym pH.  Zastępuje płyn łzowy w przypadku zaburzeń jego wydzielania i w objawowym leczeniu suchego oka.

Vidisic jest płynnym żelem. Jest łatwy i komfortowy w użyciu. Vidisic tworzy warstwę ochronną o znacznej sile przylegania, długo pozostającą na powierzchni oka i zabezpieczającą wilgotność rogówki i spojówek przez długi czas.

Wskazania

Vidisic jest stosowany w objawowym leczeniu zespołu suchego oka, który związany jest z odwodnieniem powierzchni oka spowodowanym brakiem produkcji naturalnych łez.

W związku z dużą lepkością jest w szczególności przeznaczony do leczenia nawet ciężkich objawów zespołu suchego oka.

Przeciwwskazania

Nie stosować jeśli występuje nadwrażliwość (uczulenie) na którykolwiek składnik leku.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Vidisic może powodować działania niepożądane.

W pojedynczych przypadkach może wystąpić uczulenie na jeden ze składników leku.

Vidisic zawiera cetrimid jako środek konserwujący, który stosowany często lub przez długi czas może powodować podrażnienie oka (pieczenie, przekrwienie, uczucie obecności ciała obcego) i może uszkadzać nabłonek rogówki.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie zużyty lek należy usunąć po 6 tygodniach od pierwszego otwarcia tuby.

Stosowanie innych leków

Inne leki do oczne powinny być podawane 5 minut przed produktem Vidisic.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Po zastosowaniu do worka spojówkowego produkt ten może na kilka minut zaburzać ostrość widzenia. Pacjent nie powinien prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn tak długo, jak długo zaburzona jest ostrość widzenia.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 827 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
} }