Refundowany

Grofibrat S, 215 mg, tabletki powlekane, 30 szt

tabletka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

25.36 zł
25.36 zł
0.00 zł
7.61 zł
Cena zależna od przysługującej odpłatności.
Jak wybrać odpłatność info

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
25.36 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!

Dostępny w 694 aptekach .

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.
Minimalna kwota zamówienia: 25 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

Encyklopedia

Grofibrat S - Fenofibratum - zastosowanie i działanie

Skład:

fenofibrat

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria: :

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności: :

Kardiologia

Działanie :

obniża stężenie cholesterolu i trójglicerydów we krwi

Wskazania do stosowania:

Obniżenie poziomu tłuszczów we krwi. Lek Grofibrat S jest stosowany łącznie z dietą niskotłuszczową oraz innym niemedycznymi sposobami leczenia, takim jak ćwiczenia fizyczne oraz utrata masy ciała, które mają na celu obniżenie poziomu tłuszczów we krwi. 

Dawkowanie:

Doustnie, podczas posiłków. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Tabletkę połknąć w całości i popić szklanką wody. Nie rozgniatać ani nie rozgryzać tabletki. Uwaga! Podczas terapii konieczne jest przestrzeganie diety oraz regularna aktywność fizyczna. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności.Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.Le

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na fenofibrat lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, schorzenia wątroby, nerek lub choroby pęcherzyka żółciowego, niedoczynność tarczycy. Ponadto należy poinformować lekarza jeśli kiedykolwiek wystąpiło uczulenia lub uszkodzenie skóry w wyniku działania światła słonecznego lub promieniowania UV podczas stosowania innych leków (leków takich jaki inne fibraty lub leku przeciwzapalnego o nazwie ketoprofen). Gdy przyjmujesz inne leki obniżające cholesterol, doustne leki przeciwzakrzepowe (nasilenie działania leków przeciwzakrzepowych i wzrost ryzyka krwawień), cyklosporynę. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Skutki uboczne:

Często: biegunka, bóle brzucha, wzdęcia z oddawaniem wiatrów, nudności, wymioty, zwiększona aktywność enzymów wątrobowych we krwi. Niezbyt często: bóle głowy, kamica żółciowa, zmniejszenie popędu płciowego, wysypka, świąd lub pokrzywka, wzrost stężenia kreatyniny (substancja wydzielana przez nerki). Rzadko: utrata włosów, zawroty głowy, uczucie zmęczenia, wzrost stężenia mocznika, zwiększona wrażliwość skóry na światło, zmniejszenie stężenia hemoglobiny i zmniejszenie liczby białych krwinek. Działania niepożądane, których częstość występowania nie jest znana: przewlekłe choroby płuc, ciężkie reakcje skórne.  W przypadku wystąpienia któregokolwiek z niżej wymienionych poważnych działań niepożądanych należy przerwać przyjmowanie leku Grofibrat S i skontaktować się natychmiast z lekarzem: reakcja alergiczna  (objawy mogą obejmować obrzęk twarzy, ust, języka lub gardła, co może powodować trudności w oddychaniu); skurcze lub bóle mięśniowe, nadwrażliwość na dotyk lub ich osłabienie (mogą to być objawy zapalenia mięśni lub ich rozpadu); bóle brzucha (mogą to być objawy zapalenia trzustki); bóle w klatce piersiowej i uczucie duszności (mogą to być objawy zatorowości płucnej); ból, zaczerwienie i obrzęk nóg (mogą to być objawy zakrzepów krwi w nogach); zażółcienie skóry i białkówek oczu (mogą to być objawy zapalenia wątroby). Lek nie ma wpływu na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn.

Producent

GEDEON RICHTER POLSKA
ks. J. Poniatowskiego 5
05-825 Grodzisk Mazowiecki

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij