• Icon
Grofibrat S, 215 mg, tabletki powlekane, 30 szt
7.31 zł 24.36 zł
24.36 zł
7.31 zł

Grofibrat S, 215 mg, tabletki powlekane, 30 szt

  • Icon
Grofibrat S, 215 mg, tabletki powlekane, 30 szt
Cena zależna od przysługującej odpłatności
7.31 zł 24.36 zł
24.36 zł
7.31 zł
Icon
Odbiór leku tylko w aptece za uprzednim okazaniem recepty
BEZPŁATNIE

Grofibrat S - Fenofibratum - zastosowanie i działanie

Skład:

fenofibrat

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Kardiologia

Działanie :

obniża stężenie cholesterolu i trójglicerydów we krwi

Wskazania:

Obniżenie poziomu tłuszczów we krwi. Lek Grofibrat S jest stosowany łącznie z dietą niskotłuszczową oraz innym niemedycznymi sposobami leczenia, takim jak ćwiczenia fizyczne oraz utrata masy ciała, które mają na celu obniżenie poziomu tłuszczów we krwi. 

Dawkowanie:

Doustnie, podczas posiłków. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Tabletkę połknąć w całości i popić szklanką wody. Nie rozgniatać ani nie rozgryzać tabletki. Uwaga! Podczas terapii konieczne jest przestrzeganie diety oraz regularna aktywność fizyczna. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności.Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.Le

Możliwe skutki uboczne:

Często: biegunka, bóle brzucha, wzdęcia z oddawaniem wiatrów, nudności, wymioty, zwiększona aktywność enzymów wątrobowych we krwi. Niezbyt często: bóle głowy, kamica żółciowa, zmniejszenie popędu płciowego, wysypka, świąd lub pokrzywka, wzrost stężenia kreatyniny (substancja wydzielana przez nerki). Rzadko: utrata włosów, zawroty głowy, uczucie zmęczenia, wzrost stężenia mocznika, zwiększona wrażliwość skóry na światło, zmniejszenie stężenia hemoglobiny i zmniejszenie liczby białych krwinek. Działania niepożądane, których częstość występowania nie jest znana: przewlekłe choroby płuc, ciężkie reakcje skórne.  W przypadku wystąpienia któregokolwiek z niżej wymienionych poważnych działań niepożądanych należy przerwać przyjmowanie leku Grofibrat S i skontaktować się natychmiast z lekarzem: reakcja alergiczna  (objawy mogą obejmować obrzęk twarzy, ust, języka lub gardła, co może powodować trudności w oddychaniu); skurcze lub bóle mięśniowe, nadwrażliwość na dotyk lub ich osłabienie (mogą to być objawy zapalenia mięśni lub ich rozpadu); bóle brzucha (mogą to być objawy zapalenia trzustki); bóle w klatce piersiowej i uczucie duszności (mogą to być objawy zatorowości płucnej); ból, zaczerwienie i obrzęk nóg (mogą to być objawy zakrzepów krwi w nogach); zażółcienie skóry i białkówek oczu (mogą to być objawy zapalenia wątroby). Lek nie ma wpływu na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na fenofibrat lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, schorzenia wątroby, nerek lub choroby pęcherzyka żółciowego, niedoczynność tarczycy. Ponadto należy poinformować lekarza jeśli kiedykolwiek wystąpiło uczulenia lub uszkodzenie skóry w wyniku działania światła słonecznego lub promieniowania UV podczas stosowania innych leków (leków takich jaki inne fibraty lub leku przeciwzapalnego o nazwie ketoprofen). Gdy przyjmujesz inne leki obniżające cholesterol, doustne leki przeciwzakrzepowe (nasilenie działania leków przeciwzakrzepowych i wzrost ryzyka krwawień), cyklosporynę. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Postać
Płeć
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
PRODUCENT