• Icon
Grofibrat S, 215 mg, tabletki powlekane, 30 szt
Grofibrat S, 215 mg, tabletki powlekane, 30 szt
7.31 zł 24.36 zł
24.36 zł
7.31 zł

Grofibrat S, 215 mg, tabletki powlekane, 30 szt

  • Icon
Grofibrat S, 215 mg, tabletki powlekane, 30 szt
Cena zależna od przysługującej odpłatności
7.31 zł 24.36 zł
24.36 zł
7.31 zł
Icon
Odbiór leku tylko w aptece za uprzednim okazaniem recepty.
BEZPŁATNIE

Grofibrat S - Fenofibratum - zastosowanie i działanie

Skład:

fenofibrat

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Kardiologia

Działanie:

obniża stężenie cholesterolu i trójglicerydów we krwi

Wskazania:

Obniżenie poziomu tłuszczów we krwi. Lek Grofibrat S jest stosowany łącznie z dietą niskotłuszczową oraz innym niemedycznymi sposobami leczenia, takim jak ćwiczenia fizyczne oraz utrata masy ciała, które mają na celu obniżenie poziomu tłuszczów we krwi. 

Dawkowanie:

Doustnie, podczas posiłków. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Tabletkę połknąć w całości i popić szklanką wody. Nie rozgniatać ani nie rozgryzać tabletki. Uwaga! Podczas terapii konieczne jest przestrzeganie diety oraz regularna aktywność fizyczna. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności.Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.Le

Możliwe skutki uboczne:

Często: biegunka, bóle brzucha, wzdęcia z oddawaniem wiatrów, nudności, wymioty, zwiększona aktywność enzymów wątrobowych we krwi. Niezbyt często: bóle głowy, kamica żółciowa, zmniejszenie popędu płciowego, wysypka, świąd lub pokrzywka, wzrost stężenia kreatyniny (substancja wydzielana przez nerki). Rzadko: utrata włosów, zawroty głowy, uczucie zmęczenia, wzrost stężenia mocznika, zwiększona wrażliwość skóry na światło, zmniejszenie stężenia hemoglobiny i zmniejszenie liczby białych krwinek. Działania niepożądane, których częstość występowania nie jest znana: przewlekłe choroby płuc, ciężkie reakcje skórne.  W przypadku wystąpienia któregokolwiek z niżej wymienionych poważnych działań niepożądanych należy przerwać przyjmowanie leku Grofibrat S i skontaktować się natychmiast z lekarzem: reakcja alergiczna  (objawy mogą obejmować obrzęk twarzy, ust, języka lub gardła, co może powodować trudności w oddychaniu); skurcze lub bóle mięśniowe, nadwrażliwość na dotyk lub ich osłabienie (mogą to być objawy zapalenia mięśni lub ich rozpadu); bóle brzucha (mogą to być objawy zapalenia trzustki); bóle w klatce piersiowej i uczucie duszności (mogą to być objawy zatorowości płucnej); ból, zaczerwienie i obrzęk nóg (mogą to być objawy zakrzepów krwi w nogach); zażółcienie skóry i białkówek oczu (mogą to być objawy zapalenia wątroby). Lek nie ma wpływu na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na fenofibrat lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, schorzenia wątroby, nerek lub choroby pęcherzyka żółciowego, niedoczynność tarczycy. Ponadto należy poinformować lekarza jeśli kiedykolwiek wystąpiło uczulenia lub uszkodzenie skóry w wyniku działania światła słonecznego lub promieniowania UV podczas stosowania innych leków (leków takich jaki inne fibraty lub leku przeciwzapalnego o nazwie ketoprofen). Gdy przyjmujesz inne leki obniżające cholesterol, doustne leki przeciwzakrzepowe (nasilenie działania leków przeciwzakrzepowych i wzrost ryzyka krwawień), cyklosporynę. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Układy narządowe
Sposób aplikacji
PRODUCENT