Zyrtec, 1% krople doustne, (10 mg / ml), 20 ml

Bezpłatna dostawa do apteki

Recepta: 11000000005170907672

Dane wystawiającego receptę: nazwa poradni lub praktyki lekarskiej, adres, telefon, REGON

Świadczeniobiorca

Pacjent

Imię Nazwisko adres
Oddział NFZ

PESEL

Uprawnienia

RP

Nazwa leku, dawka,
postać, ilość, sposób dawkowania
Odpłatność
Kod kreskowy

Data wystawienia

data wystawienia recepty

Dane i podpis lekarza

Imię Nazwisko, prawo wykonywania zawodu

Data realizacji "od dnia":

Lek refundowany, aby zobaczyć odpłatność prosimy o zaznaczenie właściwych pozycji na wirtualnej recepcie zgodnie z symbolami widniejącymi na recepcie wystawionej przez lekarza. Jeśli nie posiadasz uprawnień refundacyjnych kliknij tutaj


17.88
5.36

UWAGA! W polu "Uprawnienia" zaznaczono "pozostałe". Oznacza to, że cena zaprezentowana powyżej może odbiegać od ceny po jakiej produkt zostanie wydany w aptece.

  • Producent:UCB PHARMA
  • Typ preparatu:na receptę
  • Przechowywanie:Temperatura pokojowa
  • Refundowany:Tak
  • Substancja czynnaCetirizini dihydrochloridum
  • Encyklopedia: Zyrtec

UWAGA!
Aby odebrać we wskazanej aptece lek zamówiony na Portalu Dbam o Zdrowie MUSISZ zabrać ze sobą oryginalną receptę. Po jej weryfikacji prezez Farmaceutę zostanie Ci wydany zamawiany lek. Jeśli w polu "Uprawnienia" zaznaczono "Pozostałe", oznacza to, że cena zaprezentowana na stronie może odbiegać od ceny po jakiej produkt zostanie wydany w aptece.Szczegółowy opis produktu

Refundowany

Zyrtec - Cetirizini dihydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

dichlorowodorek cetyryzyny

Postać:

roztwór , tabletki , krople

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna , Alergologia , Pediatria

Działanie :

przeciwalergiczne

Wskazania:

Leczenie przewlekłego oraz sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, alergicznego zapalenia spojówek, przewlekłej pokrzywki idiopatycznej.

Dawkowanie:

Doustnie, najkorzystniej wieczorem, niezależnie od posiłków. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek należy odstawić na kilka dni przed wykonaniem testów skórnych. Zaleca się zachowanie ostrożności w połączeniu z alkoholem.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, suchość w ustach, senność lub pobudzenie, uczucie zmęczenia, ból i zawroty głowy. Odczyny skórne i obrzęk naczynioruchowy jako objawy nadwrażliwości na lek. U dzieci preparat może wywołać uczucie zmęczenia, może również wystąpić reakcja paradoksalna w postaci nadmiernego pobudzenia. Ze względu na możliwość wystąpienia działań niepożądanych prowadzących do obniżenia sprawności psychomotorycznej należy zachować szczególną ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych.  

Poinformuj lekarza:

Gdy przyjmujesz środki nasenne i uspokajające. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

1. Jeśli lekarz nie zaznaczył na recepcie odpłatności leku, to jak zapłacę? Chodzi o zyrtec w kroplach dla dziecka

Płeć pacjenta: kobieta
Wiek pacjenta: 38

Szanowna Pani, Jeśli lekarz nie zaznaczył na recepcie wyraźnie "100%" a recepta spełnia wszystkie wymogi recepty refundowanej - wykupi Pani lek z zniżką. Nie widzę jednak recepty, aby zadecydować o sposobie jej realizacji. Ostateczną decyzję podejmie farmaceuta w aptece. Z poważaniem - farmaceuta www.doz.pl