Red-Slim Tea - Sennae folium - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład liść senesu
Postać saszetki
Kategoria Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie przeczyszczające
Zamów w doz.pl Red Senes Tea, zioła do zaparzania, 30 saszetek

Wskazania:

Jako środek przeczyszczający do krótkotrwałego stosowania w zaparciach nawykowych, wywołanych błędami żywnościowymi.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia: 1 torebkę zalać szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 10 minut. Napar wypić przed snem. Działanie przeczyszczające następuje zwykle po 6-8 godzinach. Uwaga! Nie podawać dzieciom do 12 roku życia. Nie stosować dłużej niż 7-10 dni. Jeżeli po 2-3 dniach nie występuje działanie należy zgłosić się do lekarza.

Możliwe skutki uboczne:

W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić kurczowe dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Lek nie organiczna zdolności prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na składniki produktu, niedrożność jelit, ostry stan zapalny jelit, zapalenie wyrostka robaczkowego, bóle brzucha o nieznanej etiologii. Gdy stosujesz inne leki. Długotrwałe stosowanie środków przeczyszczających zwiększa utratę jonów potasu, wywołaną przez leki moczopędne i glikokortykosteroidy. Może wystąpić wzmocnieni działania glikozydów nasercowych w następstwie utraty jonów potasu. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.