×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Nosolan - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

W ostrych i chronicznych patologiach błony śluzowej nosa. Przy uszkodzeniach śluzówki związanych z krwawieniem z nosa, m. in. spowodowanym dłubaniem w nosie, także po tamponowaniu. Po zabiegach chirurgicznych, po chemio- i radioterapii, po intubacjach i sondach przeznosowych. Dla osób przebywających w suchych, klimatyzowanych zadymionych m.in. paleniem papierosów, zanieczyszczonych i zapylonych pomieszczeniach. Przy uszkodzeniach śluzówki wywołanych wysoką lub niską temperaturą otoczenia lub silnym wiatrem. Dla kobiet - w przypadku krwawień z nosa i patologii śluzówki, zwłaszcza występujących w wyniku zmian hormonalnych, jakie zachodzą w organizmie kobiety, czemu towarzyszy rozszerzenie naczyń krwionośnych śluzówki nosa i osłabienie ściany naczyń. Jak również w sytuacji występowania uczucia nieustannie zablokowanego nosa, kiedy dochodzi do wzmożonego obiegu krwi w śluzówce, co z kolei przyczynia się do jej opuchnięcia utrudniającego oddychanie.

Dawkowanie

Donosowo. Końcówkę aplikatora wprowadzić do otworu nosowego i nacisnąć. Stosować 3-5 razy dziennie do każdego otworu nosowego.

Uwaga! Preparatu najlepiej nie stosować bezpośrednio po użyciu innych preparatów donosowych.

Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.