Atrauman, opatrunek z maścią, 7,5 x 10 cm, 10 szt
28.49 zł

Atrauman, opatrunek z maścią, 7,5 x 10 cm, 10 szt

Atrauman, opatrunek z maścią, 7,5 x 10 cm, 10 szt
Ostatnia cena produktu
28.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Odbiór w punkcie DHL
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Opis

Atrauman. Opatrunek z maścią nie zawierający substancji czynnych, przeznaczony do atraumatycznego opatrywania ran.

Skład

Materiała nośny wykonany z hydrofobowego tiulu poliestrowego impregnowanego maścią na bazie triglicerydów ( tłuszczów obojętnych) nie zawierającą substancji czynnych.

Wg INCI:
Caprylic, capric, Stearic Triglyceride, Bis-Diglyceryl Polyacylapate – 2

 

Działanie

Tworzy korzystne warunki dla gojenia ran i sprzyja procesowi oczyszczania się rany.

 

Wskazania

Do opatrywania ran, zwłaszcza ran sączących (przy otarciach, ranach szarpanych, ranach tłuczonych, oparzeniach spowodowanych działaniem promieni, gorących płynów i substancji żrących oraz do okrywania miejsc pobrania i nakładania tkanek w praktyce przeszczepów skóry, w chirurgii plastycznej i kosmetycznej, po zabiegach usunięcia paznokci, operacyjach usunięcia sulejki itp.)

Dzięki zastosowaniu maści nie zawirającej substancji czynnych opatrunki te można także wykorzystywać w dermatologii, a także u pacjentów o skórze wrażliwej  i z uczuleniami  lekowymi. Jeśli lekarz uzna to za celowe, wraz z opatrunkiem można zastosoawać sybstancje czynne terapeutycznie.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Wyjąć opatrunek z obiema nakładkami osłaniającymi z opakowania jednostkowego i w razie potrzeby przyciąć odpowiednio do wielkości rany. Usunąć nakładkę osłaniającą z jednej strony opatrunku i położyć opatrunek na ranie, po czym usunąć drugą nakładkę osłaniającą. W celu odprowadzenia wydzieliny z rany umocować pod opatrunkiem z maścią jałowy opatrunek chłonny.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h