Szczepionka przeciw WZW-B Hepavax-Gene TF, 20 mcg / 1ml, 1 fiolka
Szczepionka przeciw WZW-B Hepavax-Gene TF, 20 mcg / 1ml, 1 fiolka
37.99 zł

Szczepionka przeciw WZW-B Hepavax-Gene TF, 20 mcg / 1ml, 1 fiolka

Szczepionka przeciw WZW-B Hepavax-Gene TF, 20 mcg / 1ml, 1 fiolka
37.99 zł
Icon
Odbiór leku tylko w aptece za uprzednim okazaniem recepty.
BEZPŁATNIE

Hepavax-Gene - Hepatitis B vaccine - zastosowanie i działanie

Skład:

rekombinowany antygen powierzchniowy wirusa zapalenia wątroby typu B

Postać:

zawiesina do wstrzykiwań

Kategoria:

Stosowane w zakażeniach (przeciwinfekcyjne)

Specjalności:

Choroby zakaźne i pasożytnicze Medycyna rodzinna

Działanie:

uodparnia przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B

Wskazania:

Czynne uodpornianie przeciw zakażeniom spowodowanym przez wirusa zapalenia wątroby typu B.  Szczepienie jest szczególnie zalecane następującym osobom: personel medyczny, pacjenci poddawani transfuzji lub otrzymujący inne składniki krwi, pacjenci przebywający na oddziałach hemodializ i onkologii, pacjenci z anemią sierpowatą, marskością wątroby, hemofilią, personel i osoby przebywające w zakładach zamkniętych, więźniowie i pracownicy więzień, osoby z grup wysokiego ryzyka ze względu na zachowania seksualne, narkomani, osoby podróżujące do obszarów wysokiego ryzyka występowania zakażeń i osoby utrzymujące z nimi bliskie kontakty, rodziny wyżej wymienionych grup oraz rodziny pacjentów z ostrym wirusowym zapaleniem wątroby, noworodki, których matki są nosicielkami HBsAg oraz inne osoby narażone na zakażenie HBV.

Dawkowanie:

Domięśniowo (noworodki, niemowlęta i małe dzieci: mięsień uda; dorośli i starsze dzieci: mięsień naramienny).  Szczepionka może być podawana zgodnie z Programem Szczepień Ochronnych.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej występują objawy miejscowe: swędzenie, zaczerwienienie, obrzęk. Rzadko obserwuje się objawy ogólne: gorączka, ból i zawroty głowy, nudności, uczucie zmęczenia.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników szczepionki lub gdy wystąpiły objawy nadwrażliwości po poprzedniej dawce szczepionki. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży stosuje się jedynie w przypadku, gdy lekarz oceni, że korzyści dla matki przewyższają ryzyko dla płodu. Nie ustalono przeciwwskazań do szczepienia matek karmiących piersią.
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Płeć
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
PRODUCENT