Ruskorex, (10 mg+10 mg)/g, maść, 40 g
Ruskorex, (10 mg+10 mg)/g, maść, 40 g
23.99 zł

Ruskorex, (10 mg+10 mg)/g, maść, 40 g

Ruskorex, (10 mg+10 mg)/g, maść, 40 g
23.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Ruskorex maść jest lekiem złożonym zawierającym ruskogeniny i tetrakainy chlorowodorek.

Skład

(1 gram maści): ruskogeniny 10 mg, tetrakainy chlorowodorek 10 mg, substancje pomocnicze: makrogol 4000, makrogol 400, glikol propylenowy, alkohol cetylowy, polisorbat 80, metylu parahydroksybenzoesan, etylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, zapach Eternance 0398440, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Lek przeznaczony dla osób dorosłych. Stosować zewnętrznie na okolicę odbytu 2 lub 3 razy na dobę. Jednorazowa terapia nie powinna trwać dłużej niż 2 tygodnie.

Działanie

Ruskogeniny otrzymywane z kłączy ruszczyka kolczastego działają miejscowo przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i uszczelniająco na naczynia krwionośne. Tetrakainy chlorowodorek jest środkiem miejscowo znieczulającym.

Wskazania

Lek stosuje się zewnętrznie w objawach bólu i świądu okolicy odbytu, w stanach zapalnych błony śluzowej odbytnicy, w zapaleniu zakrzepowym guzków krwawniczych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Działania niepożądane

Niekiedy może wystąpić nasilenie pieczenia w okolicy odbytu na początku stosowania leku. Ponadto mogą wystąpić luźne stolce.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią: Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Producent

GLAXO WELLCOME
Grunwaldzka 189
Poznań
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Główny składnik
Część ciała
Układy narządowe
Pora stosowania
PRODUCENT

Ruskorex - Ruscogeninum, Tetracaini hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

ruskogenina chlorowodorek tetrakainy

Postać:

maść czopki doodbytnicze

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Proktologia

Działanie:

przeciwzapalne przeciwbólowe

Wskazania:

Ból i świąd w okolicy odbytu, stany zapalne odbytnicy, zapalenie zakrzepowe guzków krwawniczych, łagodzenie świądu odbytu występującego z innych przyczyn oraz w leczeniu uzupełniającym po operacjach chirurgicznych przetok około odbytniczych i guzków krwawniczych.

Dawkowanie:

Czopki doodbytniczo. 1 czopek 1-2 razy dziennie. Czopki stosować po wypróżnieniu. Maść zewnętrznie. 2-3 razy dziennie smarować okolice odbytu. Jednorazowa kuracja nie powinna przekraczać 2 tygodni.   Preparat przeznaczony jest dla dorosłych.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Czasami na początku stosowania leku może wystąpić nasilenie pieczenia oraz luźne stolce.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia rytmu serca, niedociśnienie.   Gdy przyjmujesz leki antyarytmiczne, sulfonamidy, leki blokujące kanały wapniowe.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Brak danych odnośnie bezpieczeństwa stosowania. W ciąży i okresie karmienia stosować jedynie po konsultacji z lekarzem. Ekstrakty z ruszczyka kolczastego mogą nasilać skurcze macicy.