Produkt w kategoriach

Codipar, tabletki, 500 mg, 24 szt

Codipar, tabletki, 500 mg, 24 szt

6.49 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy.

Skład

(1 tabletka): paracetamol 500 mg. Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia ziemniaczana, powidon K-30, talk, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, karboksymetyloskrobia sodowa.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 do 2 tabletek co 4 do 6 godzin. Nie stosować więcej niż 8 tabletek na dobę.

 Zazwyczaj stosuje się u dzieci: 6 - 12 lat - 1/2 tabletki co 4 do 6 godzin, nie częściej niż 4 razy na dobę. Nie należy stosować więcej niż 3 tabletki na dobę.

Paracetamolu nie należy stosować u dzieci dłużej niż 3 dni, a u dorosłych dłużej niż 10 dni bez zalecenia lekarza.

Wskazania

  • bóle głowy,
  • bóle stawów, mięśni, kości,
  • bolesne miesiączki,
  • bóle zębów,
  • a także w gorączce w przebiegu przeziębienia lub grypy.

Przeciwwskazania

Uczulenie na paracetamol lub inne składniki preparatu, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, choroba alkoholowa.

Działania niepożądane

Bardzo rzadko: reakcje alergiczne (świąd, pokrzywka, wysypka, rumień), zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty), zaburzenia czynności wątroby i nerek.
Sporadycznie: methemoglobinemia, agranulocytoza, trombocytopenia.
 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

W czasie stosowania preparatu nie należy spożywać alkoholu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 834 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Codipar - Paracetamolum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol

Postać:

tabletki tabletki musujące

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Pediatria Ortopedia i traumatologia narządu ruchu Ginekologia i położnictwo

Działanie :

przeciwbólowe przeciwgorączkowe

Wskazania:

Bóle różnego pochodzenia: głowy, zębów, mięśniowe, stawowe i kostne, miesiączkowe, po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych. Gorączka w przebiegu przeziębienia i grypy.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci od 13 roku życia 1-2 tabletki lub 1-2 tabletki musujące co 4-6 godzin, maksymalnie do 8 tabletek na dobę. Maksymalna dawka dobowa w leczeniu krótkotrwałym u dorosłych wynosi 4 g, a podczas leczenia długotrwałego 2,6 g. Dzieci od 7 do 12 roku życia: 1/2 tabletki co 4-6godzin, maksymalnie 3 tabletki dobę.   Uwaga! Preparatu nie należy stosować dłużej niż 10 dni u dorosłych i 3 dni u dzieci.   Uwaga! W trakcie leczenia nie należy pić alkoholu. Rórównoczesne przyjmowanie paracetamolu i picie alkoholu zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

W przypadku stosowania leku w zalecanych dawkach występują bardzo rzadko. Mogą pojawić się: skórne reakcje alergiczne (pokrzywka, rumień, zapalenie skóry, plamica barwnikowa), nudności, wymioty, zmiany w obrazie krwi. Lek stosowany w dużych dawkach lub przewlekle może upośledzić czynność wątroby i/lub nerek.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na paracetamol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia funkcji wątroby i/lub nerek, chorobę alkoholową, zmiany obrazu krwi.   Gdy przyjmujesz leki przeciwzakrzepowe z grupy kumaryny, ryfampicynę, leki przeciwpadaczkowe, leki nasenne, leki przeciwdepresyjne, leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ np. aspirynę).   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W przeprowadzonych dotychczas badaniach u kobiet ciężarnych nie stwierdzono niekorzystnego wpływu paracetamolu stosowanego w zalecanych dawkach. Lek może być w okresie ciąży tylko w razie zdecydowanej konieczności. Lek jest wydzielany do mleka kobiet karmiących piersią w małych ilościach. Lek można stosować w okresie karmienia piersią.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus