• Icon
Ibuprofen (Polfarmex), tabletki powlekane, 200 mg, 60 szt
Ibuprofen (Polfarmex), tabletki powlekane, 200 mg, 60 szt
6.09 zł
6.09 zł

Ibuprofen (Polfarmex), tabletki powlekane, 200 mg, 60 szt

  • Icon
Ibuprofen (Polfarmex), tabletki powlekane, 200 mg, 60 szt
Cena zależna od przysługującej odpłatności
6.09 zł
6.09 zł
Icon
Odbiór leku tylko w aptece za uprzednim okazaniem recepty.
BEZPŁATNIE

Ibuprofen (tabletki) - Ibuprofenum - zastosowanie i działanie

Skład:

ibuprofen

Postać:

kapsułki tabletki powlekane tabletki drażowane

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Ortopedia i traumatologia narządu ruchu Medycyna sportowa Reumatologia

Działanie:

przeciwzapalne przeciwbólowe przeciwgorączkowe

Wskazania:

Ból różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, m.in. bolesne miesiączkowanie, bóle zębów, głowy, mięśniowe, pourazowe, nerwobóle. Gorączka różnego pochodzenia. Łagodzenie objawów przeziębienia i grypy. Objawowe leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów, zapalenia kości i stawów oraz młodzieńczego reumatoidalnego zapalenia stawów.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Zaleca się przyjmowanie leku w trakcie lub po posiłku.   Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia. Ostrożnie u osób w wieku podeszłym.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na ibuprofen, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy (czynną lub przebytą), astmę, skazę krwotoczną, ciężkie schorzenia wątroby i/lub nerek, niewydolność mięśnia sercowego, astmę oskrzelową, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krzepnięcia, toczeń rumieniowaty, obrzęki.   Gdy przyjmujesz leki przeciwkrzepliwe, moczopędne, nasercowe, cyklosporyny, metotreksat, kwas walproinowy, probenecid, glikozydy nasercowe, preparaty litu, fenytoinę, penicylaminę, zidowudynę, leki obniżające ciśnienie krwi, triamteren, antybiotyki (cefamandol, cefoperazon), kortykosteroidy, sulfinpirazon, kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W I i II trymestrze ciąży stosować tylko w razie zdecydowanej konieczności. Nie stosować w III trymestrze ciąży.
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Płeć
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Główny składnik
Układy narządowe
Sposób aplikacji
PRODUCENT