×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj
Pectobonisol ziołowe, krople, 40 g
Pectobonisol ziołowe, krople, 40 g
8.99 zł

Pectobonisol ziołowe, krople, 40 g

Pectobonisol ziołowe, krople, 40 g
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
9.99 zł

Pectobonisol - Echinacea purpurea, Glycyrrhiza glabra, Mentha piperita, Plantago lanceolata, Thymus vulgaris, Tilia sp. - zastosowanie i działanie

Skład:

nalewka z mięty sok z liścia babki nalewka z korzenia lukrecji wyciąg z ziela tymianku sok z ziela jeżówki purpurowej nalewka z kwiatostanu lipy

Postać:

płyn doustny

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Otolaryngologia

Działanie:

osłaniające wykrztuśne

Wskazania do stosowania:

Jako lek wspomagający w ostrych i przewlekłych zapaleniach oskrzeli, gardła.

Dawkowanie:

Doustnie. Wstrząsnąć przed użyciem. Do kieliszka wody nalać 1 łyżeczkę do herbaty (2,5 ml) i pić 2 - 3 razy dziennie. Można dodać łyżeczkę miodu. Ze względu na zawartość etanolu nie podawać dzieciom do lat 6. Dzieci powyżej 6 lat: 3 razy dziennie po 1/2 łyżeczki (około1,5 ml).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Opis

Pectobonisol jest to płyn doustny. Produkt jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Skład

Skład na 100 g:
Plantaginis lenceolatae herbae succus (sok z babki lancetowatej) - 40g,
Tiliae inflorescentiae tinctura (nalewka z lipy) - 15g,
Glycyrrhizae radix tinctura (nalewka z lukrecji) - 15g,
Menthae piperitae folium tinctura (nalewka miętowa) - 10g,
Thymi herbae extractum fluidum (ekstrakt z tymianku) - 20g,
Preparat zawiera 40-50% etanolu.

Dawkowanie

Podawać doustnie. Przed użyciem wstrząsnąć. Dorośli i dzieci od 12 roku zycia: Pić 2-4 razy dziennie w zależności od nasilenia objawów chorobowych po 2,5 ml leku (do kieliszka wody nalać około 1 małej łyżeczki preparatu).

Wskazania

Preparat stosowany jest tradycyjnie w przeziębieniu z towarzyszącym kaszlem.


Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Pectobonisol, jeśli występuje nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu lub na mentol, tymol oraz rośliny z rodziny Lamiaceae, nie stosować u dzieci po porzejściu ostrego zwężającego zapalenia krtani/ tchawicy.

Działania niepożądane

Dotychczas nie stwierdzono wystąpienia działań niepożądanych przy stosowaniu leku Pectobonisol w zalecanych dawkach. W rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości na składniki produktu lub zgaga.
W przypadku zużycia znacznie większej dawki niz zalecana mogą wystąpić objawy nadużycia alkoholu oraz nudności i podrażnienie przewodu pokarmowego.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Zastosowanie leku może być szkodliwe dla osób z chorobą alkoholową.
Zawartość alkoholu należy uwzględnić przed zastosowaniem u osób z grup ryzyka jak np. pacjentów z chorobami wątroby lub padaczką.
Długotrwałe stosowanie korzenia lukrecji może powodować zmniejszenie stężenia jonów potasowych w surowicy krwi.
Ze względu na zawartość alkoholu nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 7 lat, natomiast u dzieci w wieku 7-12 lat produkt może być stosowany jedynie po konsultacji lekarskiej.
Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.
Brak danych na temat wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu. Ze względu na zawartość alkoholu nie przekraczać zalecanych dawek leku, ponieważ przedawkowanie preparatu powoduje upośledzenie zdolności psychofizycznych, zdolności prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.
Przechowywać  miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Producent

BONIMED
Stawowa 23
Żywiec
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Część ciała
Układy narządowe
Pora stosowania
Sposób aplikacji