Robitussin Antitussicum, syrop, 100 ml
12.99 zł

Robitussin Antitussicum, syrop, 100 ml

Robitussin Antitussicum, syrop, 100 ml
Ostatnia cena produktu
12.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Syrop na suchy kaszel.

Skład

Substancja czynna: 5 ml syropu zawiera 7,5 mg bromowodorku dekstrometorfanu;
substancje pomocnicze: gliceryna, karboksymetyloceluloza sodowa, benzoesan sodu, wersenian disodowy, likazyna 80/55, etanol 96% 103,0 mg/5 ml, kwas cytrynowy bezwodny, amarant, karmel, lewomentol, zapach z wiśni i owoców granatu, sorbitol (roztwór 70%), cyklaminian sodu, sól potasowa acesulfamu, woda oczyszczona.

Nie zawiera cukru.

Dawkowanie

Młodzież od 12 roku życia i dorośli: doustnie 20 ml 3 lub 4 razy na dobę (maksymalna dawka dobowa dekstrometorfanu 120 mg).
Lek odmierzać za pomocą załączonej 10 ml miarki.

Działanie

Robitussin Antitussicum jest syropem zawierającym 7,5mg/5ml substancji czynnej - bromowodorku dekstrometorfanu o działaniu przeciwkaszlowym. Hamuje suchy, męczący kaszel. Substancja ta bardzo dobrze wchłania się z przewodu żołądkowo-jelitowego. Jest metabolizowana w wątrobie i wydalana z moczem. Preparat działa w przeciągu pół godziny po podaniu doustnym i utrzymuje swoje działanie do 6 godzin.

Wskazania

Leczenie objawowe suchego, męczącego kaszlu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, kaszel z dużą ilością wydzieliny, astma oskrzelowa, niewydolność oddechowa lub ryzyko jej wystąpienia, leczenie inhibitorami MAO, ciężka niewydolność wątroby.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić następujące działania niepożądane:

  • zaburzenia żołądka i jelit (nudności, wymioty, bóle żołądka)
  • zawroty głowy
  • senność

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Preparat może wpływać na zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi, obsługę maszyn będących w ruchu, a także osłabia sprawność psychoruchową (pływanie, praca na dużej wysokości i inne).

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji

Robitussin Antitussicum - Dextromethorphani hydrobromidum - zastosowanie i działanie

Skład:

bromowodorek dekstrometorfanu

Postać:

syrop

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Otolaryngologia

Działanie :

przeciwkaszlowe

Wskazania:

Objawowe leczenie suchego, męczącego kaszlu. Syrop nie zawiera cukru, może być stosowany przez osoby chore na cukrzycę.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci od 12 roku życia 20 ml 3-4 razy na dobę (maksymalna dawka dobowa wynosi 120 mg dekstrometorfanu). Lek należy odmierzać za pomocą załączonej miarki.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko zawroty głowy, senność, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty, bóle żołądka). Preparat może wpływać na zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi, obsługę maszyn będących w ruchu, a także osłabia sprawność psychoruchową.

Poinformuj lekarza:

Gdy chorujesz na astmę oskrzelową. Gdy przyjmujesz leki należące do grupy inhibitorów monoaminooksydazy (MAO). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.