DIH Max, 1000 mg, tabletki, 60 szt
61.49 zł

DIH Max, 1000 mg, tabletki, 60 szt

DIH Max, 1000 mg, tabletki, 60 szt
Ostatnia cena produktu
61.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Tabletki DIH MAX zawierają diosminę, związek zaliczany do tzw. bioflawonoidów. DIH MAX zwiększa napięcie naczyń żylnych oraz działa ochronnie na naczynia.

Skład

Substancją czynną leku jest zmikronizowana diosmina w ilości 1000 mg w tabletce. Pozostałe substancje pomocnicze to: alkohol poliwinylowy 4-88, kroskarmeloza sodowa i magnezu stearynian.

Dawkowanie

Podanie doustne.
Zazwyczaj stosowana dawka leku to 1 tabletka na dobę podczas posiłku.
Jedynie w przypadkach zaostrzenia dolegliwości spowodowanych żylakami odbytu zaleca się okresowe podawanie większych dawek: po 1 tabletce 3 razy na dobę przez 4 dni, a przez kolejne 3 dni po 1 tabletce 2 razy na dobę, rano i wieczorem.

Wskazania

  • Objawy przewlekłej niewydolności krążenia żylnego kończyn dolnych: bóle i nocne kurcze nóg, uczucie ciężkości nóg, żylaki kończyn dolnych, poszerzenia bardzo drobnych naczyń żylnych, tzw pajączki naczyniowe
  • Objawowe leczenie żylaków odbytu (hemoroidów)

Przeciwwskazania

Nie stosować leku DIH Max jeśli pacjent ma uczulenie na którykolwiek ze składników leku.

Działania niepożądane

Rzadko mogą wystąpić: niestrawność, nudności, wymioty, zawroty głowy, ból głowy, złe samopoczucie oraz wysypka, świąd, pokrzywka.

DIH Max - Diosminum - zastosowanie i działanie

Skład:

diosmina

Postać:

tabletki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

poprawia napięcie ścian naczyń żylnych zmniejsza przepuszczalność naczyń krwionośnych ochronnie na naczynia krwionośne

Wskazania:

Objawy przewlekłej niewydolności krążenia żylnego kończyn dolnych: bóle i nocne kurcze nóg, uczucie ciężkości nóg, żylaki kończyn dolnych, poszerzenia bardzo drobnych naczyń żylnych, tzw. pajączki naczyniowe. Objawowe leczenie żylaków odbytu (hemoroidów).

Dawkowanie:

Doustnie. Zazwyczaj stosowana dawka leku to 1 tabletka na dobę podczas posiłku. Jedynie w przypadkach zaostrzenia dolegliwości spowodowanych żylakami odbytu zaleca się okresowe podawanie większych dawek: po 1 tabletce 3 razy na dobę przez 4 dni, a przez kolejne 3 dni po 1 tabletce 2 razy na dobę, rano i wieczorem. O ile lekarz nie zaleci inaczej, lek podaje się podczas posiłku.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko: niestrawność, nudności, wymioty, zawroty głowy, ból głowy, złe samopoczucie oraz wysypka, świąd, pokrzywka. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na diosminę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Lek DIH Max może być stosowany w czasie ciąży wyłącznie w przypadku zdecydowanej konieczności. Nie wiadomo, czy lek przenika do mleka kobiet karmiących, dlatego zaleca się unikanie karmienia piersią w okresie jego przyjmowania.