Actisept, 100 mg/g, krem, 1 g, 10 saszetek
Actisept, 100 mg/g, krem, 1 g, 10 saszetek
12.99 zł

Actisept, 100 mg/g, krem, 1 g, 10 saszetek

Actisept, 100 mg/g, krem, 1 g, 10 saszetek
Ostatnia cena produktu
12.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Krem o działaniu antyseptycznym oraz odkażającym.

Skład

Powidon jodowany

makrogol 400, makrogol 4000, sodu wodorowęglan, woda oczyszczona

Dawkowanie

Zwykle lek stosuje się na zmienione chorobowo miejsca na skórze, rany czy oparzenia raz lub dwa razy na dobę bezpośrednio lub w opatrunku okluzyjnym. Leku nie można stosowac dłużej niż 14 dni.

Działanie

Powidon jodowany- kompleksowy związek uwalniający jod. Jod jest środkiem odkażającym i antyseptycznym zapobiegającym rozwojowi drobnoustrojów, działającym na bakterie, grzyby i wirusy.

Producent

HASCO-LEK
Żmigrodzka 242e
Wrocław
Cechy produktu
PRODUCENT

Actisept - Povidonum iodinatum - zastosowanie i działanie

Skład:

jodopowidon

Postać:

krem

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie:

antyseptyczne odkażające

Wskazania:

W zapobieganiu oraz leczeniu zakażeń skóry i błon śluzowych wywołanych przez bakterie, grzyby i wirusy (liszajec, ropne i łojotokowe stany zapalne, czyraki, wyprzenia grzybicze zwłaszcza przestrzeni międzypalcowych stóp, łupież skóry owłosionej). Do odkażania ran, zwłaszcza powierzchniowych po małych zabiegach chirurgicznych, małych powierzchni oparzeń, strupów i owrzodzeń, szczególnie podudzi.

Dawkowanie:

Miejscowo, na skórę. Krem należy stosować na zmienione chorobowo miejsca na skórze, rany czy oparzenia raz lub dwa razy na dobę, bezpośrednio lub w opatrunku okluzyjnym. Kremu nie można stosować dłużej niż 14 dni.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić miejscowe reakcje skórne (podrażnienia i odczyny uczuleniowe). Stosowanie na duże powierzchnie ran i oparzeń (ponad 30%), może prowadzić do wystąpienia ogólnych objawów niepożądanych, takich jak kwasica metaboliczna, hipernatremia oraz zaburzenia czynności nerek. Actisept nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na substancję czynną (powidon jodowany) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą kremu, zaburzenia czynności oraz choroby gruczołu tarczowego, zaburzenia czynności nerek. Gdy stosujesz inne leki. Nie należy stosować produktu leczniczego z innymi produktami przeznaczonymi do stosowania na skórę. Nie stosować u pacjentów leczonych równocześnie produktami litu. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Krem może być stosowany w ciąży jedynie wtedy, gdy jego zastosowanie u matki jest bezwzględnie konieczne, a stosowanie bezpieczniejszego leku alternatywnego jest niemożliwe lub przeciwwskazane. Nie stosować produktu leczniczego do odkażania brodawek sutkowych w okresie karmienia piersią. Unikać stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią, gdyż jod wchłonięty do organizmu przenika przez barierę łożyskową i do mleka matki.