Betadine, 10%, maść antyseptyczna, 20 g
25.99 zł

Betadine, 10%, maść antyseptyczna, 20 g

Betadine, 10%, maść antyseptyczna, 20 g
25.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat stosowany w leczeniu oparzeń, ran, otarć, owrzodzeń troficznych i zakażeń skóry.

Skład

1 g maści zawiera 100 mg kompleksu jodowanego powidonu.

Dawkowanie

Zmienioną chorobowo skórę oczyścić i wysuszyć. Maść nanieść obficie na skórę. W razie potrzeby zastosować opatrunek lub bandaż.

Działanie

Bakteriobójcze, grzybobójcze, pierwotniakobójcze, przeciwwirusowe.

Przeciwwskazania

Alergia na jod, nadczynnośc tarczycy, choroba Duhringa, przed leczeniem radioaktywnym jodem. Unikać stosowania przez kobiety od 3 miesiąca ciąży i w okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane

Rzadko mogą wystąpić miejscowe odczyny alergiczne lub okresowe podrażnienie skóry.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

W przypadku bezobjawowej nadczynności tarczycy i innych schorzeń tarczycy preparat może być stosowany tylko pod kontrolą i według zaleceń lekarza.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Betadine (maść) - Povidonum iodinatum - zastosowanie i działanie

Skład:

jodopowidon

Postać:

maść

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia Chirurgia ogólna

Działanie :

przeciwpierwotniakowe przeciwwirusowe przeciwgrzybicze bakteriobójcze

Wskazania:

Oparzenia, rany, otarcia, owrzodzenia, zakażenia skóry.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. W leczeniu zakażeń: maść nakładać raz lub dwa razy na dobę maksymalnie przez 14 dni. Skórę zmienioną chorobową należy oczyścić i osuszyć. Na zmienioną skórę nakładać maść. Można założyć opatrunek lub bandaż.   Nie zaleca się stosowania u dzieci do 3 miesiąca życia.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Odczyny alergiczne u osób nadwrażliwych, podrażnienia miejscowe, podczas długotrwałego stosowania na większych obszarach skóry zwiększa się wchłanianie jodu, co w konsekwencji może doprowadzić do powstawania wola z równoczesną nadczynnością lub niedoczynnością tarczycy i wystąpienia objawów ogólnych.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na jod, zaburzenia czynności tarczycy, masz planowane leczenie jodem radioaktywnym.   Gdy stosujesz inne preparaty dermatologiczne. Jednoczesne stosowanie maści Betadine z enzymatycznymi maściami do leczenia ran może zmniejszyć skuteczność obu preparatów.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Maści nie należy stosować podczas karmienia piersią i powyżej 3 miesiąca ciąży.