Oftagel, żel do oczu, (2,5 mg / g), 10 g
Oftagel, żel do oczu, (2,5 mg / g), 10 g
17.99 zł

Oftagel, żel do oczu, (2,5 mg / g), 10 g

Oftagel, żel do oczu, (2,5 mg / g), 10 g
17.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Oftagel, żel do oczu ma postać przejrzystego lub lekko opalizującego roztworu zawierającego w swym składzie jako substancję czynną: karbomer.

Skład

Substancja czynna: karbomer 2,5 mg/g.

Substancje pomocnicze: chlorek benzalkoniowy 0,06 mg/ ml, sorbitol 45 mg/ml, lizyna jednowodna 4,7 mg/ml, octan sodu 0,7mg/ml, alkohol poliwinylowy 5 mg/ml i woda do wstrzykiwań do 1 g.

Zawiera środek konserwujący: chlorek benzalkoniowy

Dawkowanie

Zazwyczaj stosowana dawka preparatu Oftagel, żel do oczu, w zależności od zaawansowania objawów, to 1 kropla do worka spojówkowego 1 do 4 razy na dobę.

Działanie

Ważnymi właściwościami kropli do oczu mających łagodzić objawy zespołu "suchego oka" są: utrzymywanie ciągłości warstwy łez chroniącej oko oraz dobre właściwości smarujące.

Karbomer będący nowym usieciowanym polimerem o dużej masie cząsteczkowej, zwiększa lepkość kropli do oczu i przedłuża czas kontaktu z okiem zmniejszając przy tym samym podrażnienie oka.

Wskazania

Znajduje on zastosowanie w leczeniu suchego zapalenia rogówki i spojówki i leczeniu objawowym innych postaci zespołu "suchego oka", tj. w sytuacjach, gdy gruczoły łzowe wydzielają mniej lub nie produkują wcale własnej wydzieliny i wysychanie rogówki powoduje wystąpienie niepożądanych objawów na powierzchni oka.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować preparatu Oftagel, żel do oczu w przypadku występowania nadwrażliwości na jakikolwiek składnik preparatu.

Działania niepożądane

Bezpośrednio po podaniu preparatu, mogą przemijająco wystąpić zaburzenia widzenia, pieczenia lub objawy miejscowego podrażnienia.

Oftagel może ograniczać ostrość widzenia. Zanim przystąpi się do prowadzenia pojazdów mechanicznych lub obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu, należy odczekać aż ustąpią, występujące bezpośrednio po podaniu preparatu, zaburzenia widzenia.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • W trakcie stosowania preparatu nie należy nosić miękkich soczewek kontaktowych, a twarde soczewki kontaktowe należy usunąć przed podaniem preparatu do oka.
  • Ponowne włożenie twardych soczewek kontaktowych możliwe jest dopiero po upływie 15 minut od podania leku.
  • Bezpieczeństwo stosowania preparatu Oftagel, żel do oczu u ciężarnych i karmiących piersią nie było przedmiotem osobnych badań.
  • Okres trwałości otwartej butelki to jeden miesiąc.
  • Przechowywać w temperaturze pokojowej (15-25  st. C), w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Producent

SANTEN

Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Część ciała
Pora stosowania
Sposób aplikacji
PRODUCENT

Oftagel - Carbomerum - zastosowanie i działanie

Skład:

karbomer

Postać:

żel

Kategoria:

Narządy wzroku i słuchu

Specjalności:

Okulistyka

Działanie:

łagodzi objawy zespołu "suchego oka"

Wskazania:

Suche zapalenie rogówki i spojówek oraz leczenie objawowe innych postaci zespołu "suchego oka".

Dawkowanie:

Miejscowo. 1 kroplę żelu wprowadza się 1-4 razy na dobę do worka spojówkowego.   Uwaga! Soczewki kontaktowe należy zdjąć przed podaniem leku i założyć co najmniej 15 minut po podaniu.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Przemijające zaburzenia widzenia, pieczenie, podrażnienie miejscowe.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.   Gdy stosujesz inne preparaty okulistyczne. Podczas jednoczesnego stosowania innych leków okulistycznych żel stosuje się jako ostatni (po upływie około 15 minut od podania poprzedniego preparatu).   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W ciąży stosować wyłącznie w przypadku, gdy przewidywane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu. Nie zaleca się stosować w okresie karmienia piersią.