Oftagel, żel do oczu, (2,5 mg / g), 10 g

krople, suchość

22,99 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Producent

SANTEN OY

Opis

Oftagel to lek w formie żelu do oczu, zawierającego karbomer jako substancję czynną. Krople można stosować w zespole suchego oka czy suchym zapaleniu rogówki oraz spojówki (Keratoconjunctivitis sicca). Oftagel łagodzi uciążliwe objawy i tworzy warstwę ochronną na powierzchni oka.

Skład

Substancją czynną leku jest karbomer.
1 g żelu zawiera 2,5 mg karbomeru.

Substancje pomocnicze: benzalkoniowy chlorek, sorbitol, lizyna jednowodna, sodu octan trójwodny, alkohol poliwinylowy, woda do wstrzykiwań.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. 

Lek podawać do worka spojówkowego, między dolną powiekę a oko. Przed zakropleniem należy umyć ręce. Podczas aplikacji należy uważać, aby końcówka zakraplacza nie dotknęła oka ani jakiejkolwiek innej powierzchni co pomoże zapobiec zakażeniu zawartości opakowania. Po użyciu należy zamknąć butelkę. Opakowanie przeznaczone jest do indywidualnego stosowania.

Zalecane dawkowanie leku Oftagel dla dorosłych to 1 kropla do worka spojówkowego 1 do 4 razy na dobę, w zależności od nasilenia dolegliwości.

W trakcie stosowania leku nie należy nosić miękkich soczewek kontaktowych. Należy usunąć soczewki kontaktowe przed zakropleniem leku do oka i odczekać co najmniej 15 minut przed ich ponownym założeniem.

Działanie

Działanie leku Oftagel polega na tworzeniu ochronnej warstwy na rogówce przez usieciowany polimer, czyli karbomer. Substancja czynna leku zwiększa lepkość kropli do oczu. Karbomer posiada dobre właściwości smarujące oraz zapewnia długi czas kontaktu z rogówką, dzięki czemu łagodzi objawy zespołu suchego oka.

Wskazania

Oftagel stosuje się w leczeniu suchego zapalenia rogówki i spojówki (keratoconjunctivitis sicca) oraz objawów innych postaci zespołu „suchego oka”, tj. w sytuacjach, gdy gruczoły łzowe wydzielają mniej lub nie produkują wcale własnej wydzieliny i wysychanie rogówki powoduje wystąpienie niepożądanych objawów na powierzchni oka.

Przeciwwskazania

Nie stosować żelu Oftagel w przypadku osób z nadwrażliwością na karbomer lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. 

Bezpośrednio po podaniu leku, mogą przemijająco wystąpić zaburzenia widzenia, pieczenie lub objawy miejscowego podrażnienia.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

W trakcie stosowania leku nie należy nosić miękkich soczewek kontaktowych. Należy usunąć soczewki kontaktowe przed zakropleniem leku do oka i odczekać co najmniej 15 minut przed ich ponownym założeniem.

Chlorek benzalkoniowy może być absorbowany przez miękkie soczewki kontaktowe i zmieniać ich zabarwienie. Należy usunąć soczewki kontaktowe przed zakropleniem i odczekać co najmniej 15 minut przed ponownym założeniem. Chlorek benzalkoniowy może powodować także podrażnienie oczu, zwłaszcza u osób z zespołem suchego oka lub zaburzeniami dotyczącymi rogówki (przezroczystej warstwy z przodu oka). W razie wystąpienia nieprawidłowych odczuć w obrębie oka, kłucia lub bólu w oku po zastosowaniu leku, należy skontaktować się z lekarzem.

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC.
Po pierwszym otwarciu butelki lek zachowuje trwałość przez 28 dni.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Jeśli jednocześnie stosuje się inne leki podawane do worka spojówkowego, lek Oftagel należy podać jako ostatni, po upływie 15 minut od podania poprzedniego leku.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. 

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Oftagel, żel do oczu przemijająco może ograniczać ostrość widzenia. Zanim przystąpi się do prowadzenia pojazdów mechanicznych lub obsługiwania urządzeń mechanicznych, należy odczekać aż ustąpią zaburzenia widzenia występujące bezpośrednio po podaniu leku.

Cechy produktu

  • Część ciała
Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij