Produkt w kategoriach

Nurofen, żel, (50 mg / g), 50 g

Nurofen, żel, (50 mg / g), 50 g

13.49 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Nurofen to żel do stosowania miejscowego na skórę.

Skład

1 gram leku Nurofen w postaci żelu zawiera:

Substancję czynną: Ibuprofen 50 mg

Pozostałe składniki: wodorotlenek, alkohol benzylowy, alkohol izopropylowy, wodę oczyszczoną.

Dawkowanie

Lek Nurofen w postaci żelu należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza.

 Lek Nurofen w postaci żelu przeznaczony jest wyłącznie do stosowania miejscowego na skórę.

Przed pierwszym otwarciem tuby, należy sprawdzić, czy folia zabezpieczająca jej otwór nie jest naruszona. W celu jej przebicia należy nacisnąć na nią odwrotną stroną zakrętki. Po wyciśnięciu żądanej ilości żelu, tubę należy zamknąć zakrętką.

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: Wycisnąć z tuby 4 do 10 cm żelu na miejsce objęte dolegliwościami (ilość ta odpowiada dawce 50 do 125 mg ibuprofenu). Żel delikatnie wsmarować w skórę do momentu jego wchłonięcia, a następnie umyć ręce.

Nie należy stosować leku na to samo miejsce wcześniej niż po upływie 4 godzin.

Nie należy stosować leku częściej niż 4 razy na dobę.

Działanie

Zastosowany miejscowo na skórę łagodzi ból i zmniejsza obrzęk. Lek jest przeznaczony do szybkiego leczenia objawowego bólów mięśniowych, bólów pleców, bólu towarzyszącego chorobom układu mięśniowo-szkieletowego, takim jak: lekkie postacie zapalenia stawów, skręcenia, urazy sportowe, fibromialgia i nerwobóle.

Wskazania

Preparat stosowany miejscowo w bólach mięśniowych, bólu pleców oraz bólu w chorobach układu mięśniowo-szkieletowego, takich jak: łagodne postacie zapalenia stawów, skręcenia, nadwerężenia, urazy sportowe, gościec mięśniowo-ścięgnisty i nerwobóle.

Przeciwwskazania

Leku Nurofen w postaci żelu nie należy stosować u pacjentów:

  • u których stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników leku Nurofen w postaci żelu,
  • u których stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na kwas acetylosalicylowy lub inne leki przeciwbólowe określane jako niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ),
  • u których występowały w przeszłości: skurcz oskrzeli, nieżyt nosa lub pokrzywka w związku z przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ.

Nie należy stosować leku na uszkodzoną skórę, błonę śluzową jamy ustnej (usta) lub okolice oczu.

Nie należy stosować leku Nurofen w postaci żelu u dzieci poniżej 12 lat bez zaleceń lekarza.

Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią przed zastosowaniem preparatu powinny skonsultować się z lekarzem.

Działania niepożądane

Podczas stosowania leku Nurofen w postaci żelu, u niektórych pacjentów może wystąpić jedno lub więcej działań niepożądanych wymienionych poniżej: Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania:

  • zaburzenia skóry (np. zaczerwienienie) i mrowienie skóry występujące w miejscu podania leku (objawy te nie powinny niepokoić pacjenta, jeśli jednak są uciążliwe, należy przerwać stosowanie leku i zasięgnąć porady lekarza)
  • niespecyficzne reakcje alergiczne i anafilaktyczne Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i
  • skrócenie oddechu
  • sapanie
  • astma, zaostrzenie astmy, skurcz oskrzeli i duszność Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej
  • wysypka
  • świąd
  • pokrzywka
  • obrzęk naczynioruchowy
  • martwica naskórka i rumień wielopostaciowy

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty. Nie są znane interakcje ibuprofenu podawanego miejscowo z innymi lekami. Jednoczesne przyjmowanie kwasu acetylosalicylowego i innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych może spowodować zwiększenie częstości występowania działań niepożądanych.

  • Przechowywać w temperaturze poniżej 30°C.
  • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
  • Nie stosować leku Nurofen w postaci żelu po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 834 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Nurofen (żel) - Ibuprofenum - zastosowanie i działanie

Skład:

ibuprofen

Postać:

żel

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Reumatologia Medycyna rodzinna Medycyna sportowa

Działanie :

przeciwzapalne przeciwbólowe

Wskazania:

Bóle mięśniowe, bóle pleców oraz bóle w chorobach układu mięśniowo-szkieletowego, takich jak: łagodne postacie zapalenia stawów, skręcenia, nadwerężenia, urazy sportowe, gościec mięśniowo-ścięgnisty i nerwobóle.

Dawkowanie:

Do stosowania miejscowego. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: pasek żelu (długości 4-10 cm) nakłada się i wciera do 4 razy dziennie w miejsca chorobowo zmienione (należy zachować 4-godzinną przerwę w stosowaniu). U dzieci poniżej 12 roku życia lub w przypadku leczenia dłuższego niż 14 dni stosować po konsultacji z lekarzem. Nie stosować na uszkodzoną skórę, błony śluzowe, do oczu i na skórę w okolicach oczu.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej obserwowano reakcje miejscowe: zaczerwienienie i mrowienie. U pacjentów predysponowanych mogą wystąpić: niespecyficzne reakcje alergiczne i anafilaktyczne, napad astmy, skurcz oskrzeli, duszność, wysypka, świąd, pokrzywka, plamica, obrzęk naczynioruchowy, rzadziej dermatozy pęcherzowe (w tym martwica naskórka i rumień wielopostaciowy).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, kwas acetylosalicylowy lub inne leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).  Gdy wystąpiły u Ciebie w przeszłości skurcz oskrzeli, nieżyt nosa lub pokrzywka po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ. Gdy stosujesz kwas acetylosalicylowy lub inne leki z grupy NLPZ (możliwość nasilenia częstości występowania działań niepożądanych).


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus