Vicks MedExpecto o smaku miodu i imbiru na kaszel mokry, syrop, 180 ml
Vicks MedExpecto o smaku miodu i imbiru na kaszel mokry, syrop, 180 ml
14.99 zł

Vicks MedExpecto o smaku miodu i imbiru na kaszel mokry, syrop, 180 ml

Vicks MedExpecto o smaku miodu i imbiru na kaszel mokry, syrop, 180 ml
Ostatnia cena produktu
14.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Vicks MedExpecto o smaku miodu i imbiru na kaszel mokry jest lekiem ułatwiającym odkrztuszanie śluzu z dróg oddechowych.

Skład

guaifenesinum

Dawkowanie

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 14 lat: zażywać 200 mg gwajafenezyny, tj. 15 ml (jedna miarka - do poziomu kreski) co 4 godziny. Stosować maksymalnie sześć razy na dobę.

Nie stosować dawek większych od zalecanych. Nie należy stosować syropu przed snem.

Sposób użycia: Wstrząsnąć butelkę przed użyciem. Nacisnąć zakrętkę zabezpieczającą przed otwarciem przez dzieci i obracać w kierunku wskazanym przez strzałkę.

Długość leczenia: Lek Vicks MedExpecto o smaku miodu i imbiru na kaszel mokry można samodzielnie stosować nie dłużej niż przez 3-5 dni. Jeśli po tym okresie nie nastąpi istotna poprawa i utrzymuje się odkrztuszanie śluzu lub uporczywy kaszel, należy zasięgnąć porady lekarskiej, gdyż może to wskazywać na poważniejszą chorobę. Nie należy stosować leku Vicks MedExpecto o smaku miodu i imbiru na kaszel mokry przez okres dłuższy niż dwa tygodnie.

Działanie

Rozrzedza śluz i ułatwia odkrztuszanie śluzu z dróg oddechowych.

Wskazania

Działanie rozrzedzające śluz i ułatwiające wykrztuszanie w kaszlu w przebiegu:
-   przeziębień i chorób grypopodobnych,
-   ostrego zapalenia oskrzeli.

Przeciwwskazania

Uczulenie (nadwrażliwość) na gwajafenezynę, lewomentol lub którykolwiek z pozostałych składników leku Vicks MedExpecto o smaku miodu i imbiru na kaszel mokry.
 

Działania niepożądane

Ze względu na zawartość alkoholu lek Vicks MedExpecto o smaku miodu i imbiru na kaszel mokry może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Zachować szczególną ostrożność:

-   w przypadku zaburzenia czynności nerek,
-   w przypadku miastenii ciężkiej rzekomoporaźnej (łac. myasthenia gravis) - choroby układu odpornościowego, w której występuje szybkie męczenie się mięśni podczas wysiłku,
-   w przypadku przewlekłego lub uporczywego kaszlu w przebiegu astmy oskrzelowej, przewlekłego zapalenia oskrzeli, rozedmy płuc bądź z powodu palenia tytoniu,
-   u dzieci w wieku poniżej 14 lat,
-   w przypadku ciężkiej choroby żołądka i jelit.

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.
Vicks MedExpecto o smaku miodu i imbiru na kaszel mokry może nasilać działanie:
-   leków uspokajających,
-   leków zwiotczających mięśnie stosowanych np. podczas znieczulenia ogólnego podczas zabiegów chirurgicznych.

Producent

WICK PHARMA
Sulzbacher Str. 40-50, Niemcy
Schwalbach am Taunus
Cechy produktu
PRODUCENT

Vicks MedExpecto - Guaifenesinum - zastosowanie i działanie

Skład:

gwajafenezyna

Postać:

syrop

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Otolaryngologia

Działanie:

wykrztuśne

Wskazania:

Działanie rozrzedzające śluz i ułatwiające wykrztuszanie w kaszlu w przebiegu: - przeziębień i chorób grypopodobnych, - ostrego zapalenia oskrzeli 

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i młodzież w wieku powyżej 14 lat: zażywać 200 mg gwajafenezyny, tj. 15 ml (jedna miarka - do poziomu kreski) co 4 godziny. Stosować maksymalnie sześć razy na dobę. Nie stosować dawek większych od zalecanych. Nie naleŜy stosować syropu przed snem 

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko: zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, w tym nudności, wymioty lub biegunka. Bardzo rzadko: reakcje nadwrażliwości, które mogą mieć ciężki przebieg, takie jak trudności w przełykaniu, obrzęk („opuchnięcie”) twarzy, warg, języka lub gardła, silne swędzenie z wysypką lub obrzękiem skóry, głęboka nieprzytomność (śpiączka), splątanie (dezorientacja), powolna praca serca (bradykardia), skurcz oskrzeli, trudności w oddychaniu (duszność), zmniejszenie liczby białych krwinek (granulocytopenia) oraz wstrząs anafilaktyczny.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie (nadwrażliwość) na gwajafenezynę, lewomentol lub którykolwiek z pozostałych składników leku Vicks MedExpecto o smaku miodu i imbiru na kaszel mokry. Gdy masz zaburzenia czynności nerek, miastenię gravis,  Gdy masz przewlekły lub uporczywy kaszel w przebiegu astmy oskrzelowej, przewlekłego zapalenia oskrzeli, rozedmy płuc bądź z powodu palenia tytoniu, Gdy masz ciężką chorobę żołądka i jelit. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty. Szczególnie:  - leków uspokajających, - leków zwiotczających mięśni  Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.