Refundowany

Atoris, 30 mg, tabletki powlekane, 30 szt.

tabletka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

19,02 zł
19,02 zł
0,00 zł
0,00 zł
10,17 zł
Cena zależna od przysługującej odpłatności.
Jak wybrać odpłatność info

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
19,02 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 855 aptekach .

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
 • ODBIÓR W APTECE
  Odbiór w aptece

  Sprawdź lokalizację

 • WYSYŁKA KURIEREM
  Kurier DHL
  Kurier PHARMALINK
 • ODBIÓR W PUNKCIE
  Paczkomat INPOST
  Odbiór w punkcie DHL

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

KRKA Słowenia
Šmarješka cesta 6
Novo mesto

Producent

KRKA
Równoległa 5
Warszawa

Opis

Atoris to lek regulujący przemiany lipidów (tłuszczów) w organizmie. Ma postać białej, podłużnej tabletki z linią podziału, która pozwala podzielić tabletkę na równe dawki. Stosowana jest w celu zmniejszenia poziomu cholesterolu i trójglicerydów oraz w profilaktyce zdarzeń sercowo-naczyniowych.

Skład

Substancją czynną jest atorwastatyna (Atorvastatinum).

Każda tabletka powlekana zawiera 30 mg atorwastatyny (Atorvastatinum) w postaci atorwastatyny wapniowej.

Substancje pomocnicze: Rdzeń tabletki: sodu wodorotlenek; hydroksypropyloceluloza (E 463); laktoza jednowodna; celuloza mikrokrystaliczna (E 460); kroskarmeloza sodowa; krospowidon (typ A); polisorbat 80; magnezu stearynian (E 572). Otoczka tabletki: Opadry II White 85F28751: alkohol poliwinylowy; tytanu dwutlenek (E 171); makrogol 3000; talk (E 553b).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Przed rozpoczęciem leczenia pacjent powinien stosować standardową dietę zmniejszającą stężenie cholesterolu i pozostawać na tej diecie podczas leczenia atorwastatyną.

Dawka jest ustalana indywidualnie w zależności od początkowych stężeń cholesterolu LDL, celu terapeutycznego i reakcji pacjenta.

Każdą dawkę dobową należy zażyć jednorazowo, bez względu na porę dnia, z posiłkiem lub niezależnie od posiłku. Należy jednak starać się przyjmować tabletkę o tej samej porze każdego dnia.

Działanie

Atorwastatyna zmniejsza stężenie cholesterolu w osoczu i lipoprotein w surowicy krwi, zmniejsza wytwarzanie i ilość cząsteczek LDL.

Wskazania

Lek Atoris jest wskazany do stosowania w połączeniu z dietą w celu obniżenia zwiększonego stężenia cholesterolu,  apolipoproteiny B lub triglicerydów oraz w profilaktyce zapobiegającej zdarzeniom sercowo-naczyniowym.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub którykolwiek składnik preparatu oraz u pacjentów z czynną chorobą wątroby lub niewyjaśnionym, utrzymującym się zwiększeniem aktywności aminotransferaz w surowicy (3 razy przekraczającym górną granicę wartości uznanych za prawidłowe).

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

W przypadku następujących działań niepożądanych lub objawów, należy przerwać stosowanie leku i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub udać się do oddziału ratunkowego najbliższego szpitala:  obrzęk twarzy, języka i dróg oddechowych, który może powodować duże trudności z oddychaniem;  obrzęk skóry, pęcherze na skórze, w okolicy ust, oczu i narządów płciowych oraz gorączka; wysypka z czerwono-różowymi plamami, szczególnie w okolicy dłoni i stóp, która może się zmieniać w pęcherze;  osłabienie mięśniowe, tkliwość uciskowa, bóle mięśni, czerwonobrunatne zabarwienie moczu lub zerwanie mięśnia, zwłaszcza w połączeniu ze złym samopoczuciem lub wysoką gorączką.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Podczas leczenia lekiem Atoris należy ograniczyć ilość wypijanego soku grejpfrutowego do 1-2 małych szklanek. Nie należy też spożywać znacznych ilości alkoholu.  

Należy zachować szczególną ostrożność u pacjentów z niedoczynnością tarczycy, chorobami nerek i/lub wątroby, po udarze mózgu, z niewyjaśnionymi bólami mięśniowymi (również u osób spokrewnionych) lub problemami z mięśniami po innych lekach zmniejszających stężenie lipidów, z ciężką niewydolnością oddechową, spożywających regularnie alkohol oraz u pacjentów powyżej 70 roku życia.

Podczas stosowania tego leku wskazana jest kontrola czy pacjent ma cukrzycę lub znajduje się w grupie ryzyka rozwoju cukrzycy. Ryzyko rozwoju cukrzycy jest prawdopodobne, jeśli pacjent ma wysokie stężenie cukru i tłuszczów we krwi, nadwagę lub wysokie ciśnienie tętnicze krwi.

Atoris zawiera laktozę.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25ºC.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Jeśli pacjent przyjmuje lub przyjmował w ciągu ostatnich 7 dni kwas fusydowy (lek stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych) doustnie lub we wstrzyknięciu nie należy stosować leku Atoris. Jednoczesne stosowanie kwasu fusydowego z lekiem Atoris może prowadzić do poważnych problemów z mięśniami (rabdomiolizy).

Stosowanie leku Atoris jest przeciwwskazane jeśli pacjent jednocześnie stosuje glekaprewir z pibrentaswirem w leczeniu wirusowego zapalenia wątroby typu C.

Szczególnie ważne jest, aby poinformować lekarza gdy pacjent stosuje: leki modyfikujące działanie układu odpornościowego, np. cyklosporynę;  niektóre antybiotyki i leki przeciwgrzybicze,  inne leki regulujące stężenie lipidów; niektóre leki na na nadciśnienie i serce;  niektóre leki stosowane w leczeniu wirusowego zapalenia wątroby typu C;  Leki stosowane w leczeniu zakażenia wirusem HIV; ezytynib; warfarynę; doustne leki antykoncepcyjne; styrypentol; cymetydynę; fenazon; kolchicynę oraz leki zobojętniające kwas żołądkowy z glinem i/lub magnezem i dziurawiec.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie wolno stosować leku Atoris w ciąży i okresie karmienia piersią.

Kobiety w wieku reprodukcyjnym stosujące Atoris powinny stosować skuteczną antykoncepcję.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Atorwastatyna nie jest wskazana do leczenia pacjentów w wieku poniżej 10 lat.

Stosowanie u dzieci i młodzieży powinno mieć miejsce wyłącznie pod nadzorem lekarza z doświadczeniem w leczeniu pacjentów pediatrycznych.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

W przypadku pojawienia się działań niepożądanych upośledzających sprawność psycho-ruchową nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn w ruchu.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl