Trajenta, 5 mg, tabletki powlekane, 30 szt
193.49 zł

Trajenta, 5 mg, tabletki powlekane, 30 szt

Trajenta, 5 mg, tabletki powlekane, 30 szt
Ostatnia cena produktu
193.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Trajenta - Linagliptinum - zastosowanie i działanie

Skład:

linagliptyna

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Diabetologia

Działanie :

wpływa na obniżenie poziomu cukru we krwi

Wskazania:

Cukrzyca typu 2 u osób dorosłych, kiedy tej choroby nie można kontrolować we właściwy sposób za pomocą jednego leku przeciwcukrzycowego lub samej diety i ćwiczeń fizycznych.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek można przyjmować zarówno z posiłkiem jak i bez niego. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Zbyt niski poziom cukru we krwi, reakcje alergiczne, stany zapalne trzustki, zapalenie nosa lub gardła, kaszel. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na lek. Gdy przyjmujesz karbamazepinę, fenobarbital lub fenytoinę (leki te mogą być stosowane w leczeniu drgawek/padaczki lub przewlekłego bólu), ryfapmicynę (lek stosowany w leczeniu gruźlicy). Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie zaleca się przyjmowania leku Trajenta w okresie ciąży i karmienia piersią.