Ambrosan, tabletki, 30 mg, 20 szt
11.79 zł

Ambrosan, tabletki, 30 mg, 20 szt

Ambrosan, tabletki, 30 mg, 20 szt
Ostatnia cena produktu
11.79 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Lek wykrztuśny i upłynniający wydzielinę dróg oddechowych.

Skład

substancja czynna: 1 tabletka zawiera 30 mg chlorowodorku ambroksolu.

substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, stearynian magnezu, kopowidon, celuloza mikrokrystaliczna.

Dawkowanie

O ile lekarz nie zaleci inaczej, u dorosłych początkowo przez 2-3 dni leczenia 1 tabletka 3 razy na dobę, następnie dawkę leku należy  zmniejszyć do 1 tabletki 2 razy na dobę. U dzieci stosowac wyłącznie na zlecenie lekarza. U dzieci powyżej 6 lat stosujemy 2 razy na dobę po 1/2 tabletki (15 mg). U pacjentów z niewydolnością nerek i ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby dawkę leku należy zmniejszyć lub zwiększyć odstępy pomiędzy kolejnymi dawkami leku.

Działanie

 Substancja czynna leku-ambroksol zmniejsza ilość i lepkość wydzieliny oskrzelowej oraz poprawia transport rzęskowy, jak również poprawia czynność surfaktantu.
Działanie leku występuje po około 30 minutach od podania doustnego - okres półtrwania wynosi około 9 godzin.

Wskazania

Preparat stosowany w ostrych i przewlekłych chorobach dróg oddechowych związanych z utrudnionym odkrztuszaniem lepkiej wydzieliny: mukowiscydoza, ostre i przewlekłe zapalenie oskrzeli, astma oskrzelowa z zaburzeniami odkrztuszania, stany zapalne nosogardzieli, zapalenie zatok bocznych nosa, zapalenie krtani, rozstrzenia oskrzeli. Wspomagająco w rehabilitacji oddechowej w okresie przed- i pooperacyjnym.

Przeciwwskazania

Nie zażywać leku Ambroksan jeśli u pacjenta stwierdzono nadwrażliwość na ambroksol lub którykolwiek składnik leku.

Działania niepożądane

Lek jest zwykle dobrze tolerowany. Rzadko mogą wystąpić zaburzenia przewodu pokarmowego. W pojedynczych przypadkach reakcje uczuleniowe, zwłaszcza wysypki skórne.
Rzadko zgłaszano przypadki ciężkich reakcji anafilaktycznych, ale nie potwierdzono w pełni związku ze stosowaniem ambroksolu.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Preparatu nie należy stosować z lekami hamującymi odruch kaszlowy, gdyż może powodować niebezpieczne zaleganie wydzieliny w drogach oddechowych.

Stosowanie innego leku, np. hormonów kory nadnerczy, leków rozszerzających oskrzela lub leków stosowanych w niewydolności krążenia w tarkcie leczenia preparatem Ambroksol, powinno być skonsultowane z lekarzem. Ambroksol i kofeina wzajemnie nasilają swe działanie.

Ciąża i karmienie piersią:
Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Ambrosan (tabletki) - Ambroxoli hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

chlorowodorek ambroksolu

Postać:

tabletki

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Choroby płuc

Działanie :

wykrztuśne

Wskazania:

Ostre i przewlekłe choroby dróg oddechowych przebiegające z utrudnionym odkrztuszaniem gęstej wydzieliny (zapalenie oskrzeli, krtani).

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli: 1 tabletka 3 razy dziennie przez 2-3 dni, a następnie 1 tabletka 2 razy dziennie. Dzieci od 7 roku życia: 1/2 tabletki 2 razy dziennie. Preparatu nie należy stosować łącznie z lekami hamującymi odruch kaszlu.

Możliwe skutki uboczne:

Nudności, wymioty, zaparcia, reakcje alergiczne.

Poinformuj lekarza:

Gdy przyjmujesz leki hamujące kaszel, amoksycylinę, ampicylinę.  Gdy cierpisz na chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.