Orthovisc, 15 mg/ml, 1 ampułko-strzykawka, 2 ml
177.99 zł

Orthovisc, 15 mg/ml, 1 ampułko-strzykawka, 2 ml

Orthovisc, 15 mg/ml, 1 ampułko-strzykawka, 2 ml
Ostatnia cena produktu
177.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Odbiór w punkcie DHL
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Opis

Orthovisc i Orthovisc mini są wskazane do stosowania jako suplement wiskoelastyczny lub środek zastępujący płyn maziówkowy w stawach człowieka. Orthovisc i Orthovisc mini doskonale nadają się do leczenia objawów dysfunkcji połączeń (stawów) maziowych, takich jak osteoartretyzm. Orthovisc i Orthovisc mini ma właściwości smarujące i zmniejsza obciążenie mechaniczne stawu.

Skład

Orthovisc i Orthovisc mini zawierają 15 mg/ml hialuronianu sodu w roztworze soli fizjologicznej.

Wskazania

Choroba zwyrodnieniowa stawów. Uzupełnienie mazi stawowej.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Nie do wstrzyknięć dożylnych.

Wymaganą ilość Orthovisc i Orthovisc mini wstrzykuje się powoli do wybranej przestrzeni stawowej przy użyciu jałowej, jednorazowej, elastycznej igły podskórnej odpowiedniego rozmiaru z normami ISO/ANSI. W przypadku iniekcji do stawu kolanowego stosuje się zwykłe igły rozmiaru 18-21. Ostateczną decyzję dotyczącą doboru igły do podanej procedury podejmuje lekarz.

Ilość wstrzykiwanego środka różni się w zależności od wielkości przestrzeni stawowej, nie może jednak przekroczyć 2 ml dla stawu kolanowego i innych dużych stawów oraz 1 ml dla małych stawów. Obowiązkiem lekarza jest ustalenie odpowiedniej ilości środka, aby nie dopuścić do przepełnienia stawu.

Zalecany reżim to 3 wstrzyknięcia w ostępie jednego tygodnia w każdym cyklu leczenia. Nie stosować więcej niż jednego cyklu leczenia danego stawu w okresie 6 miesięcy.

Przed wstrzyknięciem Orthovisc i Orthovisc mini należy usunąć ze stawu wszelki wysięk.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

  • stwierdzona wrażliwość na którykolwiek składnik obecny w Orthovisc lub Orthovisc mini
  • wcześniejsze infekcje skóry w okolicy miejsca planowanego wstrzyknięcia
  • stwierdzona infekcja stawów palców
  • stwierdzone przypadki ogólnoustrojowe krwawienia


Orthovisc i Orthovisc mini mogą zawierać śladowe ilości bakterii grampozytywnych i są niewskazane dla osób z takim uczuleniem w wywiadzie.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

W niektórych przypadkach po zabiegu dostawowego wstrzyknięcia środków z hialuronianem sodu obserwowano przejściowe opuchnięcie i dyskomfort o łagodnym lub średnim natężeniu. Nie potwierdzono, że epizody te mają związek z Orthovisc lub Orthovisc mini. Ogólnie rzecz biorąc zabiegi inekcji dostawowych wiążą się z niewielkim ryzykiem, głównie infekcji i krwawienia.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Orthovisc - zastosowanie i działanie

Skład:

hialuronian sodu

Postać:

iniekcje

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Działanie :

poprawia właściwości smarujące płynu maziowego

Wskazania:

Jako suplement wiskoelastyczny lub środek zastępujący płyn maziówkowy w stawach.

Dawkowanie:

Dostawowo. Wymaganą ilość Orthovisc wstrzykuje się powoli do wybranej przestrzeni stawowej. Preparat powinien być podawany wyłącznie przez lekarza, ze ścisłym przestrzeganiem techniki jałowego podawania. Ilość wstrzykiwanego środka różni się w zależności do wielkości przestrzeni stawowej, nie może jednak przekroczyć 2 ml do stawu kolanowego i innych dużych stawów oraz 1 ml dla małych stawów. Zalecany reżim to 3 wstrzyknięcia w odstępie jednego tygodnia w każdym cyklu leczenia. Nie stosować więcej niż jednego cyklu leczenia danego stawu w okresie 6 miesięcy.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu, infekcję skóry w okolicy miejsca planowanego wstrzyknięcia, infekcje stawów palców, stwierdzone przypadki ogólnoustrojowe krwawienia.