Neoxen, 10% (100 mg/g), żel, 50 g
12.87 zł

Neoxen, 10% (100 mg/g), żel, 50 g

Neoxen, 10% (100 mg/g), żel,  50 g
Ostatnia cena produktu
12.87 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Lek przeciwbólowy w postaci żelu stosowany miejscowo na skórę.

Skład

Substancja czynna: Naproxenum 100 mg/g.
Substancje pomocnicze: choliny chlorek, chloralu wodzian, lewomentol, etanol 96%, karbomer, trolamina, Nipaguard MPA, Winterminth 7201, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Neoxen należy stosować miejscowo na skórę 2 do 6 razy na dobę w odstępach kilkugodzinnych. Ilość użytego żelu należy dostosować do rozmiarów miejsca zmienionego chorobowo. Najczęściej zaleca się jednokrotnie użyć pasek żelu o długości około 4 cm. Po aplikacji, lek rozprowadzić i delikatnie wmasować do całkowitego wchłonięcia. Po zastosowaniu leku należy umyć ręce, o ile leczenie ich nie dotyczy. Leku nie należy przykrywać opatrunkami takimi jak bandaże czy plastry.

Dawkowanie u dzieci: Neoxen nie jest stosowany u dzieci poniżej 3 lat.

Działanie

W skład preparatu wchodzi substancja czynna - naproksen, należąca do niestroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).
Lek stosuje się miejscowo na skórę przeciwbólowo i przeciwzapalnie.
W rezultacie następuje zmniejszenie obrzęku oraz powrót sprawności ruchowej. Lek wywołuje na skórze przyjemne uczucie chłodu.

Wskazania

Leczenie miejscowe:

  • bólu mięśni i stawów po urazach (stłuczenia, zwichnięcia, naderwania itp.);
  • stanów zapalnych tkanek miękkich - zapalenie ścięgien, więzadeł mięśni i stawów;
  • choroby zwyrodnieniowe stawów.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na: substancję czynną – naproksen lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego, salicylany i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (w tym kwas acetylosalicylowy). Nie stosować u dzieci do lat 3.

Działania niepożądane

Rzadko może wystąpić miejscowe podrażnienie skóry (rumień, pieczenie, świąd), które przemija po odstawieniu leku.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Naproxen Plus (Difortan Acti-Gel) - Naproxenum - zastosowanie i działanie

Skład:

naproksen

Postać:

żel

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Reumatologia Medycyna sportowa Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwbólowe przeciwzapalne

Wskazania:

Ból mięśni i stawów po urazach (stłuczenia, zwichnięcia, naderwania). Stany zapalne tkanek miękkich (zapalenie ścięgien, więzadeł mięśni i stawów). Stany zapalne stawów.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Niewielką ilość żelu wcierać w suchą, czystą skórę nad bolącym miejscem do całkowitego wchłonięcia. Stosować 2-6 razy dziennie w kilkugodzinnych odstępach. W okresie leczenia oraz 2 tygodnie po skończeniu kuracji należy unikać światła słonecznego (także solarium). Nie stosować na uszkodzenia lub zmiany zapalne skóry oraz otwarte rany. Unikać kontaktu z oczami, nie stosować na błony śluzowe i pod opatrunki.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na naproksen, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy kamisz piersią. Preparat jest przeciwwskazany od 6 miesiąca ciąży i w okresie karmienia piersią.