×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj
Menthosept, tabletki do ssania, 1,5 mg, 20 szt
Menthosept, tabletki do ssania, 1,5 mg, 20 szt
8.99 zł

Menthosept, tabletki do ssania, 1,5 mg, 20 szt

Menthosept, tabletki do ssania, 1,5 mg, 20 szt
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
9.99 zł

Menthosept - Cetylpyridinii chloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

chlorowodorek cetylpyridyny

Postać:

tabletki do ssania

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm Układ oddechowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Stomatologia ogólna Otolaryngologia

Działanie:

grzybobójcze odkażające bakteriobójcze

Wskazania do stosowania:

Bakteryjne i grzybicze zapalenia jamy ustnej, dziąseł, gardła. W stomatologii, do odkażania jamy ustnej w przypadkach ograniczonej możliwości zabiegów higienicznych jamy ustnej.

Dawkowanie:

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej: Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: Leczniczo: 1 tabletka co 1-2 godziny, maksymalnie 8 tabletek dziennie. Profilaktycznie: 2-3 tabletki dziennie. Dzieci powyżej 6 roku życia: Leczniczo: 1 tabletka co 2-3 godziny, maksymalnie 6 tabletek dziennie. Profilaktycznie: 1-2 tabletki dziennie. Nie należy stosować u dzieci do lat 6. Tabletki ssać po posiłku lub co najmniej 30 minut przed posiłkiem.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu. Gdy przyjmujesz: kwas acetylosalicylowy (Unikać stosowania leku bezpośrednio przed lub po stosowaniu leków w postaci roztworów, zawierających kwas acetylosalicylowy, ponieważ może to osłabić jego działanie). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Skutki uboczne:

Reakcje alergiczne, przemijające zaburzenia smaku. Duże dawki mogą powodować podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej i żołądka, nudności, biegunkę.

Opis

Menthosept lek w postaci tabletek do ssania stosowany w odkażaniu jamy istnej, dziąseł i gardła w przebiegu zapalenia bakteryjnego i grzybiczego.

Skład

1 tabletka:
chlorek cetylopirydyniowy jednowodny - 1,5 mg oraz substancje pomocnicze: sorbitol, celuloza mikrokrystaliczna, guma guar, powidon K-25, magnezu stearynian, aromat miętowy, acesulfam potasowy. Lek nie zawiera cukru.

Dawkowanie

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej: Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: Leczniczo ssać 1 tabletkę w odstępie 1-2 godzin (nie więcej niż 8 tabletek na dobę); Profilaktycznie: 2-3 tabletki na dobę. Dzieci powyżej 6 lat: Leczniczo ssać 1 tabletkę w odstępie 2-3 godzin (nie więcej niż 6 tabletek na dobę.

Wskazania

Odkażająco w przebiegu bakteryjnego i grzybiczego zapalenia jamy ustnej, dziąseł i gardła. W stomatologii do odkażenia jamy ustnej, jeśli możliwość pielęgnacji jamy ustnej jest ograniczona.

Lek zawiera czwartorzędowy związek amoniowy o działaniu bójczym na bakterie i grzyby wywołujące zapalenia jamy ustnej i gardła.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki leku. Nie należy stosować u dzieci do lat 6. Niezależnie od stosowania leku Menthosept, podczas zapaleń gardła przebiegających z wysoką temperaturą, bólami głowy, nudnościami lub wymiotami, niezbędne jest zasięgnięcie porady lekarskiej. Stosowanie większej ilości tabletek niż zalecane, nie zwiększa skuteczności działania i może spowodować podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej lub biegunkę. Nie zaleca się stosowanie leku podczas ciąży i karmienia piersią.

Działania niepożądane

U osób nadwrażliwych na składniki leku mogą wystąpić reakcje alergiczne i przemijające zaburzenia smaku.
Stosowanie dużej liczby tabletek może spowodować podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej i żoładka, nudności i wymioty.

Producent

Laboratoria Polfa Łódź Sp. z o.o.
Aleje Jerozolimskie 142B
Warszawa
Cechy produktu