Produkt w kategoriach

Skinsept Color, roztwór na skórę, 350 ml

Skinsept Color, roztwór na skórę, 350 ml

39.49 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Preparat do odkażania skóry przed operacjami, iniekcjami, punkcjami, pobieraniem krwi oraz szczepieniami.

Skład

100 g roztworu zawiera: substancja czynna: 46 g etanolu (96%), 27 g alkoholu izopropylowego, 1 g alkoholu benzylowego. Substancje pomocnicze: nadtlenek wodoru, barwniki E110 oraz E124, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Roztwór gotowy do użycia, przeznaczony do odkażania skóry przed operacjami, punkcjami, pobraniem krwi oraz szczepieniami.

  • Odkażanie skóry przed operacjami: nierozcieńczony roztwór preparatu nanieść przy pomocy sterylnego tamponu na skórę, rozprowadzić oraz odczekać 1 minutę aż do wyschnięcia. Przy zagrożeniu HBV przedłużyć czas działania do 2 minut powtórnie nanosząc preparat na skórę. Czynność powtórzyć.
  • Odkażania skóry przed iniekcjami, pobraniem krwi, szczepieniami. Partię skóry spryskać przed wkłuciem oraz odczekać 15 sekund. Celem poszerzenia działania o wirusy należy przedłuzyć czas działania do 2 minut powtórnie spryskując skórę.

Działanie

  • aktywny wobec bakterii (włącznie z prątkami), grzybów oraz wirusów (HBV, HIV, Herpes, Rota, Adeno),
  • nie zawiera jodu,
  • autosterylny,
  • odtłuszcza skórę,
  • oznacza pole operacyjne za pomocą rozpuszczalnych w wodzie barwników.

Przeciwwskazania

Preparat nie może być stosowany do dezynfekcji otwartych ran o dużej powierzchni. Preparat nie może być stosowany do dezynfekcji błon sluzowych. Nie stosować w okolicy oczu. Nie stosować u noworodków.
Nie stosować u osób uczulonych na którykolwiek ze składników produktu.

Działania niepożądane

Dotychczas nieznane.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 835 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus