• Icon
Pradaxa, 110 mg, kapsułki, twarde, 10 szt
Pradaxa, 110 mg, kapsułki, twarde, 10 szt
32.70 zł 49.58 zł
49.58 zł
32.70 zł

Pradaxa, 110 mg, kapsułki, twarde, 10 szt

  • Icon
Pradaxa, 110 mg, kapsułki, twarde, 10 szt
Cena zależna od przysługującej odpłatności
32.70 zł 49.58 zł
49.58 zł
32.70 zł
Icon
Odbiór leku tylko w aptece za uprzednim okazaniem recepty.
BEZPŁATNIE

Pradaxa - Dabigatran etexilate - zastosowanie i działanie

Skład:

eteksylan dabigatranu

Postać:

kapsułki twarde

Kategoria:

Krew i układ krwiotwórczy

Specjalności:

Hematologia

Działanie:

przeciwzakrzepowe

Wskazania:

Zapobieganie tworzeniu się skrzepów krwi w żyłach u osób dorosłych po przebytej operacji zastąpienia stawu biodrowego lub kolanowego protezą (alloplastyka).

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Kapsułki należy przyjmować w całości.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, ciężkie zaburzenia czynności nerek i/lub nerek, choroby związane ze zwiększonym ryzykiem krwawienia, takie jak wrodzone lub nabyte zaburzenia krzepnięcia krwi.   Gdy przyjmujesz inne leki wpływające na krzepliwość krwi, niesteroidowe leki przeciwzapalne, amiodaron, werapamil, klarytromycynę, chinidynę, ryfampicynę, preparaty dziurawca. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet, tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przepuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Stosowanie leku w okresie ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy jest to bezwzględnie konieczne. Nie stosować w okresie karmienia piersią.
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Płeć
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Układy narządowe
Sposób aplikacji
PRODUCENT