Refundowany

Tensart HCT, 160 mg + 12,5 mg, tabletki powlekane, 28 szt

tabletka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

25,22 zł
25,22 zł
0,00 zł
10,24 zł
Cena zależna od przysługującej odpłatności.
Jak wybrać odpłatność info

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
25,22 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 67 aptekach .

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
 • ODBIÓR W APTECE
  Odbiór w aptece

  Sprawdź lokalizację

 • WYSYŁKA KURIEREM
  Kurier DHL
  Kurier PHARMALINK
 • ODBIÓR W PUNKCIE
  Paczkomat INPOST
  Odbiór w punkcie DHL

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Egis Pharmaceuticals PLC.
Keresztúri út 30-38
1106 Budapeszt; Węgry

Producent

EGIS
17 Stycznia 45d
Warszawa

Opis

Tensart HCT zawiera dwie substancje czynne, walsartan i hydrochlorotiazyd, które są stosowane w leczeniu nadciśnienia u osób dorosłych. Ma postać czerwonej, owalnej tabletki powlekanej, z oznaczeniem V na jednej  i H na drugiej stronie.

Skład

Substancjami czynnymi są: walsartan i hydrochlorotiazyd.

Każda tabletka zawiera 160 mg walsartanu (Valsartanum) i 12,5 mg hydrochlorotiazydu (Hydrochlorothiazidum).

Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, kroskarmeloza sodowa, powidon K29-K32, talk, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna,  alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 3350, lecytyna sojowa, żelaza tlenek, czerwony (E172), żółcień pomarańczowa FCF (E110), lak.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecaną dawką produktu Tensart HCT jest 1 tabletka raz na dobę.  Zaleca się indywidualne dostosowanie poszczególnych składników produktu.

Produkt Tensart HCT można przyjmować niezależnie od posiłków, popijając wodą.

Działanie

Lek obniża ciśnienie krwi.

Wskazania

Produkt Tensart HCT jest wskazany w leczeniu pacjentów, u których ciśnienie tętnicze krwi nie jest wystarczająco kontrolowane podczas monoterapii walsartanem lub hydrochlorotiazydem.

Przeciwwskazania

Leku nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu oraz w drugim i trzecim trymestrze ciąży i pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek i wątroby, marskością wątroby, zastojem żółci, bezmoczem i oporną na leczenie hipokaliemią, hiponatremią, hiperkalcemią i objawową hiperurykemią.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

W przypadku wystąpienia rekcji alergicznej z obrzękiem twarzy, jamy ustnej, krtani, wysypką i swędzeniem  należy przerwać stosowanie leku Tensart HCT i natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Niezbyt często (występują u 1 do 10 na 1000 osób): kaszel, niskie ciśnienie tętnicze krwi, uczucie oszołomienia, odwodnienie (z nasilonym pragnieniem, suchością jamy ustnej i języka, rzadkim oddawaniem moczu, ciemnym zabarwieniem moczu, suchością skóry), bóle mięśniowe, uczucie zmęczenia, mrowienie lub drętwienie, niewyraźne widzenie, szumy uszne (np. syk, brzęczenie).

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Tensart HCT można przyjmować podczas posiłku lub niezależnie od posiłków.

Należy zachować ostrożność pijąc alkohol podczas przyjmowania leku Tensart HCT, ponieważ u niektórych osób mogą wystąpić omdlenia lub zawroty głowy.

Podczas przyjmowania leku Tensart HCT należy chronić skórę przed działaniem światła słonecznego i promieniowaniem UV.

Należy zachować ostrożność jeśli u pacjenta występuje lub występowało w przeszłości: niewielkie lub umiarkowane zaburzenia nerek lub stan po przeszczepieniu nerki, choroby wątroby, niewydolność serca lub zaburzenia dotyczące zastawek serca lub mięśnia sercowego, wymioty lub biegunka, która jest nasilona lub utrzymuje się przez kilka dni, leczenie dużymi dawkami leków moczopędnych lub stosowanie diety z małą zawartością soli, zaburzenia dotyczące nadnerczy (pierwotny hiperaldosteronizm), cukrzyca, toczeń rumieniowaty (choroba autoimmunologiczna), uczulenie lub astma oskrzelowa, nowotwór skóry, problemy z oddychaniem po przyjęciu hydrochlorotiazydu.

Nasilona biegunka, zaburzenia wzroku i ból oka oraz  pragnienie, suchość błony śluzowej jamy ustnej, ból lub kurcze mięśni, zmęczenie mięśni, niskie ciśnienie tętnicze (niedociśnienie), osłabienie, apatia, zmęczenie, senność lub niepokój, nudności, wymioty, zmniejszona ilość wydalanego moczu, szybka czynność serca są wskazaniem do konsultacji z lekarzem.

Tensart HCT zawiera laktozę, olej sojowy, żółcień pomarańczową FCF.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 30°C, w oryginalnym opakowaniu.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Szczególnie ważna jest informacja jeśli pacjent stosuje: lit, leki lub substancje, które mogą zwiększyć lub zmniejszyć ilość potasu we krwi, niektóre antybiotyki, leki przeciwpsychotyczne, przeciwdepresyjne, przeciwpadaczkowe, przeciwarytmiczne, stosowane w leczeniu dny, witaminę D i wapń, leki na cukrzycę, inne leki na nadciśnienie, aliskiren, noradrenalinę lub adrenalinę, glikozydy nasercowe, diazoksyd lub beta-adrenolityki, metotreksat lub cyklofosfamid, leki przeciwbólowe, leki zwiotczające mięśnie, leki przeciwcholinergiczne, amantadynę, kolestyraminę i kolestypol, cyklosporynę, jodowe środki kontrastujące.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Nie zaleca się stosowania leku Tensart HCT we wczesnym okresie ciąży i w okresie karmienia piersią. Nie wolno go stosować po 3 miesiącu ciąży.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie zaleca się stosowania leku Tensart HCT u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Podczas leczenia wysokiego ciśnienia tętniczego może wystąpić uczucie senności lub zawroty głowy. W takim wypadku nie wolno prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn, aż do ustąpienia objawów.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij