Vagisan kwas mlekowy, czopki dopochwowe, 7 szt
33.69 zł

Vagisan kwas mlekowy, czopki dopochwowe, 7 szt

Vagisan kwas mlekowy, czopki dopochwowe, 7 szt
Ostatnia cena produktu
33.69 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Vagisan - kwas mlekowy - czopki dopochwowe do odtwarzania i utrzymania naturalnego pH pochwy poprzez zakwaszenie kwasem mlekowym.

Skład

1 czopek zawiera 0,167 g kwasu mlekowego, 0,100 g roztworu mleczanu sodu oraz makrogol 1500 i 6000.

Wskazania

Preparat stosuje się w celu odtworzenia i utrzymania naturalnego pH pochwy. Zakwaszenie środowiska pochwy wspomaga typowych bakterii pochwy oraz wpływa niekorzystnie na bakterie chorobotwórcze. Z tego powodu preparat można stosować zapobiegawczo u osób ze skłonnościami do infekcji pochwy i wspomagająco w trakcie leczenia farmakologicznego zakażeń pochwy.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Należy raz dziennie, przed snem, wprowadzić możliwie głeboko 1 czopek do pochwy. Najlepiej w pozycji leżącej na plecach z lekko podkurczonymi nogami.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

W rzadkich przypadkach możliwe są słabe reakcje skórne. Jeżeli wystąpią inne nieprzyjemne reakcje należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Uwagi

Może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 899 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Vagisan - zastosowanie i działanie

Skład:

kwas mlekowy

Postać:

czopki dopochwowe

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Ginekologia i położnictwo

Działanie :

przywraca odpowiednie pH pochwy

Wskazania:

Zapobiegawczo u osób ze skłonnością do infekcji pochwy. Wspomagająco w trakcie leczenia farmakologicznego zakażeń pochwy.

Dawkowanie:

Dopochwowo. 1 raz dziennie, przed snem, wprowadzić czopek możliwie głęboko do pochwy. W przypadku suchości pochwy przed wprowadzeniem czopek należy zwilżyć bieżącą wodą. Uwaga! Jeśli w trakcie stosowania preparatu dolegliwości narastają lub nie ma poprawy po 8 dniach, należy zaprzestać stosowania czopków i skontaktować się z lekarzem. Uwaga! Nie stosować w czasie miesiączki. Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Miejscowe reakcje nadwrażliwości: zaczerwienienie, pieczenie, świąd.

Poinformuj lekarza:

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Preparat może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus