Na receptę

Cipronex 0.3%, (3mg/ml), krople do oczu, 5 ml

krople

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

28,49 zł

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
28,49 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 263 aptekach .

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
 • ODBIÓR W APTECE
  Odbiór w aptece

  Sprawdź lokalizację

 • WYSYŁKA KURIEREM
  Kurier DHL
  Kurier PHARMALINK
 • ODBIÓR W PUNKCIE
  Paczkomat INPOST
  Odbiór w punkcie DHL

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

POLFA WARSZAWA
Karolkowa 22/24
Warszawa

Producent

POLFA WARSZAWA
Karolkowa 22/24
Warszawa

Opis

Cipronex 0.3% to krople do oczu zawierające cyprofloksacynę - substancję czynną z grupy chinolonów, aktywną wobec wielu gatunków mikroorganizmów wywołujących zakażenia oka. Cipronex 0.3% stosuje się w owrzodzeniach rogówki i zakażeń powierzchniowych oka oraz tkanek otaczających.

Skład

Substancją czynną leku jest cyprofloksacyna (Ciprofloxacinum).

Każdy ml roztworu zawiera 3 mg cyprofloksacyny (Ciprofloxacinum) w postaci cyprofloksacyny chlorowodorku jednowodnego.

Substancje pomocnicze: mannitol; sodu octan trójwodny; kwas octowy lodowaty; disodu edetynian; benzalkoniowy chlorek, roztwór; woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.

Lek jest przeznaczony tylko do użytku zewnętrznego - miejscowo do worka spojówkowego. Nie należy dotykać końcówką kroplomierza do powiek, okolic oka i innych powierzchni, ponieważ może to spowodować zanieczyszczenie zawartości butelki.

Po aplikacji kropli zaleca się delikatne zamknięcie powieki oraz przewodu nosowo-łzowego, co zmniejsza ogólnoustrojowe wchłanianie kropli i związane z tym skutki uboczne. W przypadku stosowania innych kropli podczas leczenia należy zachować 5 minut przerwy pomiędzy stosowaniem innych produktów leczniczy, ponadto jeśli są to maści to aplikować je na końcu.

Działanie

Cipronex 0.3% zawiera ciprofloksacynę z grupy chninolonów o działaniu bakteriobójczym przeciw wielu gatunkom mikroorganizmów, mogących powodować zakażenia oka (oczu).

Wskazania

Cipronex 0.3% stosuje się w leczeniu owrzodzenia rogówki oraz powierzchniowych zakażeń oka i otaczających tkanek.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku  osób nadwrażliwych na ciprofloksacynę czy inne antybiotyki chinolonowe lub którykolwiek z pozostałych składników leku.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane występujące często (mogą wystąpić u 1 do 10 na 100 osób): białe złogi na powierzchni oka (w rogówce), dyskomfort w oku, zaczerwienienie oczu, zaburzenia smaku.

Działania niepożądane występujące niezbyt często (mogą wystąpić u około 1 do 10 na 1000 osób): uszkodzenie lub naciek na powierzchni oka (rogówki), punkcikowe zapalenie rogówki, światłowstręt, zmniejszenie ostrości widzenia lub niewyraźne widzenie, obrzęk oka lub powieki, ból oka, suchość oka, świąd oka, nasilone łzawienie, wydzielina z oka, strupki na brzegach powiek, łuszczenie się skóry na powiekach, zaczerwienienie powieki, obrzęk spojówek, bóle głowy, nudności.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

W przypadku pogorszenia się lub nagłego ponownego pojawienia się objawów należy skonsultować się z lekarzem, gdyż możliwe jest wystąpienie większego ryzyka zakażenia innego rodzaju.

Jeśli pacjent odczuwa ból, lub wystąpi u niego obrzęk lub zapalenie ścięgien podczas lub bezpośrednio po zastosowaniu tego leku, powinien przerwać leczenie i skontaktować się z lekarzem.

Podczas leczenia kroplami Cipronex 0,3% nie nosić soczewek kontaktowych, przed zakropleniem należy je zdjąć i założyć dopiero po 15 minutach od aplikacji. W czasie terapii lekiem Cipronex 0,3% należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce, gdyż występuje ryzyko pojawienia się reakcji uczuleniowej na światło.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C.Butelkę przechowywać szczelnie zamkniętą w opakowaniu zewnętrznym.

Nie przechowywać w lodówce ani nie zamrażać.

Cipronex 0,3% można używać w ciągu 4 tygodni od pierwszego otwarcia butelki.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

W przypadku stosowania innych produktów leczniczych do oczu, należy zachować odstęp czasowy (5 minut) pomiędzy ich aplikacją, w przypadku maści do oczu należy stosować je na końcu.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie należy stosować leku Cipronex 0,3% w okresie ciąży lub karmienia piersią.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Przez pewien czas po zastosowaniu leku Cipronex 0,3% widzenie może być niewyraźne. Nie wolno prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn dopóki nie powróci wyraźne widzenie.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij