Azulan, płyn, 100 ml
8.99 zł

Azulan, płyn, 100 ml

Azulan, płyn, 100 ml
8.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Azulan jest produktem leczniczym w postaci płynu przeznaczonego do stosowania zewnętrznego i wewnętrznego. Substancją czynną leku stanowi etanolowy wyciąg z kwiatów rumianku.

Skład

Substancja czynna: płynny wyciąg etanolowy z kwiatu rumianku (0,5:1).
Zawartość etanolu wynosi 65-72% (v/v).

Dawkowanie

Zewnętrznie (na skórę i błony śluzowe): 10% roztwór wodny preparatu (odmierzyć za pomocą dołączonej miarki 10 ml leku i uzupełnić przegotowaną i ostudzoną wodą do połowy szklanki, tj. ok 125 ml).
Wewnętrznie: przyjmować 3-4 razy dziennie po 5 ml leku (odmierzyć za pomocą dołączonej miarki) w niewielkiej ilości płynu, najlepiej przegotowanej i ostudzonej wody.

Wskazania

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny przeznaczony do stosowania zewnętrznego w:
- stanach zapalnych skóry, blon śluzowych jamy ustnej oraz dziąseł;

oraz wewnętrznego w:
- stanach skurczowych przewodu pokarmowego jako pomocniczy środek rozkurczający i wiatropędny,
- stanach zapalnych przewodu pokarmowego jako pomocniczy środek przeciwzapalny.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Azulan:
- jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na rumianek lub inne rośliny z rodziny astrowatych Asteraceae (dawniej złożonych Compositae),
- jeśli pacjent ma mniej niż 12 lat.

Działania niepożądane

Ze względu na zawartość etanolu Azulan stosowany zewnętrznie może powodować podrażnienia i suchość skóry. Możliwe są reakcje uczuleniowe związane z nadwrażliwością na rumianek i inne rośliny z rodziny Compositae (Asteraceae). W bardzo rzadkich przypadkach może wystąpić nadwrażliwość na rumianek. U osób uczulonych na rośliny z rodziny złożonych np. bylica, piołun może dojść do reakcji krzyżowej. Bardzo rzadko notowano przypadki ostrej reakcji alergicznej (szok anafilaktyczny, astma).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek zawiera 65-72 % (V/V) etanolu.
Jedna dawka (5 ml) zawiera ok. 2,9 g etanolu, co odpowiada ok. 30 ml wina lub ok. 72 ml piwa.
Ze względu na zawartość etanolu lek może działać szkodliwie u osób z chorobą alkoholową, a także u osób ze schorzeniami wątroby lub padaczką.

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

Nie wykonano kontrolowanych badań klinicznych u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią.
Ze względu na zawartość etanolu w preparacie stosowanie leku w tym okresie nie jest zalecane.
Wpływ na płodność nie jest znany. Jeśli pacjentka przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem leku.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Preparat zawiera 65-72 % (V/V) etanolu. Jedna dawka (5 ml) zawiera ok. 2,9 g etanolu. Zastosowanie wewnętrzne (wypicie) produktu może spowodować osłabienie zdolności psychofizycznych. Nie zaleca się przyjmowania bezpośrednio przed prowadzeniem pojazdu i obsługą maszyn, alkohol zawarty w preparacie może zostać wykryty przez urządzenia do wykrywania alkoholu w powietrzu wydychanym.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Azulan - Chamomilla recutita - zastosowanie i działanie

Skład:

etanol wyciąg płynny z koszyczków rumianku

Postać:

płyn

Kategoria:

Dermatologia Przewód pokarmowy i metabolizm Układ moczowo-płciowy i hormony płciowe

Specjalności:

Medycyna rodzinna Dermatologia i wenerologia Gastroenterologia

Działanie :

przeciwzapalne rozkurczające wiatropędne przeciwbakteryjne

Wskazania:

Zewnętrznie: do płukania w stanach zapalnych jamy ustnej, zapaleniu błon śluzowych gardła, migdałów i dziąseł. W stanach zapalnych pochwy do irygacji i tamponowania w upławach. W uszkodzeniach naskórka i owrzodzeniach żylakowatych do okładów. Wewnętrznie: W stanach skurczowych przewodu pokarmowego jako pomocniczy środek rozkurczający i wiatropędny oraz jako pomocniczy środek przeciwzapalny w stanach zapalnych przewodu pokarmowego.

Dawkowanie:

Zewnętrznie: 10 % roztwór wodny do płukania i okładów (1 część preparatu + 9 części przegotowanej, chłodnej wody). Wewnętrznie: doustnie 5 ml (łyżeczka od herbaty) w 1/2 szklanki wody przed posiłkiem do 3 razy dziennie.

Możliwe skutki uboczne:

W przypadku częstego stosowania mogą wystąpić podrażnienie i suchość skóry.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na rumianek lub inne rośliny z rodziny Compositae (Złożone). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.