Glukoza, test do oznaczania glukozy w krwi, 2 szt
18.09 zł

Glukoza, test do oznaczania glukozy w krwi, 2 szt

Glukoza, test do oznaczania glukozy w krwi, 2 szt
Ostatnia cena produktu
18.09 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Wynik w ciągu 90s. Dopasuj barwy otrzymane w teście do barw na skali barwnej i odczytaj wynik.

Zawartość:

2 foliowe kopertki, każda zawierająca 1 test oraz środek pochłaniający wilgoć, 1 okrągła skala barwna, 2 sterylne nakłuwacze, 2 plastry z opatrunkiem, 1 instrukcja wykonania testu.

Glukoza jest jednym z najważniejzych monosacharyów (cukrów prostych) wystepujących w organizmie ludzkim. Prawidłowy poziom glukozy we krwi osób bedących na czczo mieści się w przedziale 70mg/dl do 110mg/dl. Poziom glukozy w organizmie jest regulowany przez hormony: obniżany głównie przez insulinę,a podwyższony przez glukagon i adrenalinę w połączeniu z insuliną.

Glukagon jest produkowany w komórkach alfa, a insulina w tzw. wysepkach Langerhansa (komórkach beta), obydwa rodzaje komórek występują w trzustce. Insulina pełni najważniejsza rolę w utrzymaniu wartości glukozy w zakresie prawidłowym.

Choroby uszkadzające trzustkę i tym samym upośledzające wytwarzanie insuliny prowadzą do nadmiernego stężenia we krwi i w konsekwencji prowadzą do zaburzeń metabolicznych w organizmie. Najczęściej występującym i najpoważniejszym zaburzeniem metabolizmu jest cukrzyca. Organizm osoby z cukrzycą produkuje za mało insuliny i z w związku z tym nie jest w stanie utrzymać glukozy na poziomie prawidłowym. Z tego powodu osoby z cukrzycą sa poddawane kuracji lekowej lub insulinowej, a także powinny stosować specjalną dietę.

W następstwie nieleczonej cukrzycy dochodzi przede wszystkim do schorzeń naczyniowych, zaburzeń pracy nerek, uszkodzeń siatkówki lub zarostowych schorzeń tętnic. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby cukrzycę zdiagnozować jak najwcześniej tak, aby jak nawcześniej zastosować odpowiednie leczenie.

Działanie

Zasada działania testu opiera się na reakcji enzymatycznej (oksydaza/peroksydaza). W wyniku tej reakcji zostaje uaktywniony specjalny barwnik, którego zmiana barwy jest proporcjonalna do zawartoci glukozy w badanej krwi. Wykorzystane w teście składniki nie stanowią żadnego zagrożenia, jeśli sa wykorzystane zgodnie z ich przeznaczeniem i zgodnie z niniejszą instrukcja wykonania testu.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Badanie glukozy powinno być wykonywane na czczo, znaczy to, że na 12 godzin przed wykonaniem badania nie należy nic jeśc ani pić.

Sposób wykonania:

  1. nakłuj palec
  2. umieśc kroplę krwi na teście
  3. usuń krew z testu dokładnie po 30s
  4. odczekaj jeszcze 1 min
  5. dopasuj barwy na teście do skali barwnej i odczytaj wynik

Uwagi

Na poziom glukozy w organizmie mają wpływ; leki, alkohol, dieta,stres, podwyższone ciśnienie krwi, palenie tytoniu, novaminsulfon i kwas askorbinowy w stężeniach powyżej 0,4g/l i alfa- metyldopa w stężeniach powyżej 0,2g/l, glutation z czerwonych krwinek, podwyższone lub niskie poziomy hematokrytu, podwyższone stężenie lipidów we krwi, hiperglikemia i hiperosmolalność, leczenie dializami.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 955 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h