Refundowany

Apo-Napro, 250 mg, tabletki, 90 szt.

tabletka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

29,22 zł
29,22 zł
0,00 zł
0,00 zł
17,72 zł
Cena zależna od przysługującej odpłatności.
Jak wybrać odpłatność info

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
29,22 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 61 aptekach .

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
 • ODBIÓR W APTECE
  Odbiór w aptece

  Sprawdź lokalizację

 • WYSYŁKA KURIEREM
  Kurier DHL
  Kurier PHARMALINK
 • ODBIÓR W PUNKCIE
  Paczkomat INPOST
  Odbiór w punkcie DHL

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Aurovitas Pharma Polska Sp. z o.o.
ul. Sokratesa 13D lokal 27
01-909 Warszawa

Producent

Aurovitas Pharma Polska Sp. z o.o.
Sokratesa 13 D/27
01-909 Warszawa

Opis

Apo-Napro to lek w postaci tabletek powlekanych, zawiera substancję czynną naproksen. Lek Apo-Napro należy do grupy tzw. niesteroidowych leków przeciwzapalnych – NLPZ. 

Skład

Substancją czynną jest naproksen.

Każda tabletka zawiera 250 mg naproksenu.

Substancja pomocnicza: metyloceluloza; kroskarmeloza sodowa; magnezu stearynian; krzemionka koloidalna bezwodna.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta. 

Lek należy stosować doustnie, popijając szklanką wody.

Działanie

Apo-Napro należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym.

Wskazania

Lek Apo-Napro jest wskazany w leczeniu: Reumatoidalnego zapalenia stawów i innych chorób reumatycznych (choroby zwyrodnieniowej stawów, zesztywniającego zapalenia kręgosłupa, młodzieńczego reumatoidalnego zapalenia stawów); Ostrych zaburzeń mięśniowo-szkieletowych, bolesnego miesiączkowania i ostrej dny moczanowej.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku: nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu leczniczego; czynnej lub nawracającej choroby wrzodowej lub krwotok z żołądka i/lub dwunastnicy (dwa lub więcej wyraźnych epizodów potwierdzonego owrzodzenia lub krwawienia) w wywiadzie; krwawienia z przewodu pokarmowego w wywiadzie lub perforacji związanej z leczeniem niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi; pacjentów, u których w wywiadzie wystąpiły reakcje nadwrażliwości (np. astma, zapalenie błony śluzowej nosa, obrzęk naczynioruchowy lub pokrzywka) po zastosowaniu ibuprofenu, kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych; ciężkiej niewydolności serca, niewydolność wątroby i niewydolności nerek; ostatniego trymestru ciąży.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Należy przerwać stosowanie leku Apo-Napro i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią następujące działania niepożądane: przemijające czarne, smoliste stolce lub krew w kale; owrzodzenie żołądka; ciężka biegunka; ból w podbrzuszu (zapalenie okrężnicy); owrzodzenie ust.

Mogą także wystąpić: napady drgawek, ból głowy, senność, zawroty głowy, uczucie pustki w głowie, zaburzenia snu, koszmary senne, niemożność koncentracji i kłopoty z pamięcią, niezakaźne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych (aseptyczne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych); uczucie depresji; zaburzenia widzenia. Jeśli u pacjenta występują zaburzenia widzenia należy poinformować lekarza, który może zalecić badanie wzroku; zaburzenia równowagi i słuchu, dzwonienie w uszach; wysokie ciśnienie tętnicze (nadciśnienie tętnicze), zawał serca lub udar. Stosowanie leków takich, jak Apo-Napro może nieznacznie nasilać ryzyko wystąpienia zawału serca lub udaru; astma, zapalenie płuc, wysięk w płucach (obrzęk płuc); nudności, wymioty, dyskomfort brzuszny, zapalenie trzustki; zmiany na skórze, w tym wysypka, świąd, zaczerwienienie, siniaki, obrzęki szyi i twarzy, obrzęki dłoni i stóp, nadmierne pocenie się, pęcherze na dłoniach i stopach (zespół Stevensa-Johnsona), bolesne podczas ucisku siniaki, uwypuklające się w postaci obrzęku, wysięki ropne (w tym pryszcze), łuszczenie się skóry, reakcje skórne na światło; zaburzenia czynności wątroby, zapalenie wątroby, żółtaczka powodująca zażółcenie skóry i białkówek oczu; zaburzenia czynności nerek, w tym obecność krwi w moczu, zapalenie nerek; trudności z zajściem w ciążę. Pacjentka powinna poinformować lekarza, jeśli planuje ciążę lub ma trudności z zajściem w ciążę; Pragnienie, gorączka, obrzęki, osłabienie lub ból mięśni, reakcje alergiczne, wypadanie włosów; Zmiany we krwi: zmniejszenie liczby płytek (komórki krwi biorące udział w procesie krzepnięcia krwi) lub krwinek białych, zmniejszenie stężenia hemoglobiny – barwnika przenoszącego tlen (niedokrwistość), spowodowane zmniejszonym wytwarzaniem lub zwiększonym rozpadem krwinek czerwonych, zwiększone stężenie potasu we krwi; Zapalenie naczyń krwionośnych.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem leku należy poinformować lekarza, jeśli u pacjent: ma występujące reakcje alergiczne; ma choroby nerek, wątroby lub serca; ma choroby żołądka lub jelit; ma astmę; ma zaburzenia układu krwiotwórczego; wykonywał badanie czynności wątroby lub nadnerczy.

Ryzyko zawału serca: leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), takie jak Apo- Napro, mogą nieznacznie nasilać ryzyko zawału serca lub udaru. Ryzyko to zwiększa się, gdy lek stosuje się w dużych dawkach i długotrwale. Nie należy przekraczać zalecanej dawki lub przedłużać czasu leczenia.

Jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności serca, pacjent przebył udar lub jest w grupie zwiększonego ryzyka ze względu na np.: nadciśnienie tętnicze, cukrzycę, duże stężenie cholesterolu we krwi lub palenie papierosów, powinien skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym o lekach dostępnych bez recepty.

Szczególnie ważna jest informacja, jeśli pacjent przyjmuje: leki stosowane w leczeniu ostrej dny moczanowej, takie jak probenecid; leki stosowane w leczeniu padaczki, takie jak pochodne hydantoiny; leki stosowane w leczeniu zwiększonego krzepnięcia krwi, takie jak leki przeciwzakrzepowe; leki stosowane w leczeniu zakażeń, takie jak sulfonoamidy lub fluorochinolony; leki stosowane w leczeniu niewydolności serca, takie jak furosemid, inne leki moczopędne lub glikozydy nasercowe; leki stosowane w leczeniu depresji, takie jak sole litu; leki stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego krwi, takie jak propranolol i inne β-adrenolityki oraz inhibitory konwertazy angiotensyny (ACE); leki stosowane w leczeniu łuszczycy, takie jak metotreksat; leki stosowane w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów, takie jak kortykosteroidy; leki przeciwdziałające odrzuceniu przeszczepu, takie jak cyklosporyna; inne leki z grupy NLPZ lub leki przeciwbólowe, takie jak kwas acetylosalicylowy; mifepryston, który jest zazwyczaj stosowany w leczeniu szpitalnym.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Decyzję o stosowaniu leku w czasie ciąży, podejmuje lekarz.

Nie należy stosować leku w okresie karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Decyzję o stosowaniu leku u dzieci i młodzieży, podejmuje lekarz.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

W przypadku wystąpienia działań niepożądanych takich jak zawroty głowy, senność, zmęczenie i zaburzenia widzenia. W takim przypadku, nie należy prowadzić pojazdów oraz obsługiwać maszyn.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij