Onypso, lakier do paznokci, przeciw zmianom łuszczycowym, 3 ml
70.99 zł
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Onypso, lakier do paznokci, przeciw zmianom łuszczycowym, 3 ml

Onypso, lakier do paznokci, przeciw zmianom łuszczycowym, 3 ml
70.99 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
9.99 zł
Paczkomat InPost
7.99 zł
Wysyłka zagraniczna
49.00 zł
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

Lakier do paznokci Onypso zalecany jest do miejscowego leczenia zgrubienia paznokci dłoni i/lub stóp spowodowanego łuszczycą.

Skład

SD Alcohol 39-C (Alkohol Denat.) Water (Aqua), Urea, Acrylates/ Dimethylaminoethyl Methacrylate Copolymer, Propylene Glycol.

Działanie

Normalny paznokieć jest płytką keratynową, składającą się z wielu warstw komórek rogowych, których produkcja i wymiana trwa przez całe życie. Hiperkeratoza podpaznokciowa jest jednym z najczęstszych objawów łuszczycy paznokci. Jest ona skutkiem odkładania się i nagromadzenia pod paznokciem komórek, które nie zostały usunięte. Lakier do paznokci ONYPSO nasila mechaniczne działanie keratolityczne, osłabiając objawy hiperkeratozy i w efekcie hamując grubienie paznokci dotkniętych łuszczycą.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Stosować wyłącznie do paznokci. Umyć dłonie i/lub stopy przed zastosowaniem produktu. Stosować raz dziennie przez 6 miesięcy ilość lakieru odpowiednią do pokrycia całej powierzchni zgrubiałego paznokcia. Pozostawić do wyschnięcia przez 1-2 minuty. W związku z tym, że mocznik jest rozpuszczalny w wodzie, zaleca się stosowanie preparatu wieczorem, przed snem, aby mógł on pozostać na paznokciu przez możliwie długi czas. Stosowanie raz w tygodniu zmywacza do paznokci pozwala na usunięcie z powierzchni paznokci warstwy lakieru, która w końcu mogłaby stać się przeszkodą dla przenikania substancji aktywnej. Dokładnie zakręcić po użyciu. Należy unikać zabrudzenia szyjki butelki lakierem, gdyż może to negatywnie wpłynąć na hermetyczność zamknięcia butelki.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie stosować lakieru jeśli stwierdzono nadwrażliwość (alergię) na którykolwiek ze składników lakieru do paznokci ONYPSO. Nie zaleca się stosowania lakieru u dzieci i kobiet w ciąży.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Systematyczne stosowanie lakieru do paznokci ONYPSO na skóze otaczającej paznokieć może wywoływac łagodne działania niepożądane: zaczerwienienie, podrażnienie, łuszczenie się lub suchość.

Uwagi

Zaleca się regularne czyszczenie paznokci dotkniętych hiperkeratozą.
W związku z tym, że produkt ten jest łatwopalny, nie należy go stosować w pobliżu źródła ciepła, otwartego płomienia lub ognia. Nie palić podczas stosowania produktu.
Jeżeli stosuje sie lakier kosmetyczny , należy nałożyć lakier do paznokci ONYPSO przed lakierem kosmetycznym. Przed kolejnym zastosowaniem lakieru do paznokci ONYPSO nalezy calkowicie usunąć lakier kosmetyczny.
Nie połykać, nie stosować na uszkodzonej skórze. Nie stosować w okolicy oczu i błon śluzowych. Nie wdychać.
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 901 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
PRODUCENT

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY